wtorek, 31 października 2017

Zamontują świecący napis "Urząd Miasta Zawiercie"

Miasto kupi nowe, ledowe oświetlenie, które zostanie zamontowane na budynku magistratu. Będzie to napis "Urząd Miasta Zawiercie".To pomysł władz, aby zwiększyć widoczność i poprawić wizerunek budynku urzędu. Tak, aby wszyscy widzieli, że w tym miejscu znajduje się Urząd Miasta. Nowy napis ma zostać wykonany i zamontowany jeszcze w tym roku.

- Będą to czerwone litery podświetlane. Podświetlenie będzie wykonane w technologii energooszczędnej typu LED. Napis będzie koloru czerwonego. Koszt inwestycji to 33.456 zł brutto za całość, w tym jest 60 miesięcy gwarancji. Kwota obejmuje wszelkie koszty z tym związane - przekazał dla OtoZawiercie.pl rzecznik UM, Marcin Wojciechowski.


Przypomnijmy, że wcześniej na budynku zamontowany był stary, zielony napis, który widniał na obiekcie jeszcze przed termomodernizacją. Zdaniem rzecznika, był on już wysłużony i nie spełniał swojej funkcji.

- Stary napis był wysłużony i zniszczony przez warunki atmosferyczne. Przez to był niewidoczny i nieczytelny - powiedział Marcin Wojciechowski. 

Nowy napis to nie jedyne działanie w celu poprawy wizerunku. Pod koniec 2014 roku pod urzędem ustawiono sześciometrowy postument z zegarem i podświetlanym czerwonym napisem "urząd miejski", który stoi do dziś. Niektórzy nazwali go "totemem". Teraz oprócz postumentu, na budynku pojawi się nowy napis. 

Co sądzicie o tej inwestycji? Komentujcie.

7 komentarzy:

 1. ten napis powinien być od razu po remoncie zamontowany. Ludzie sygnalizowali że pylon będzie za mało czytelny. Ale nie, ktoś się uparł i koniec. Dobrze, że wreszcie zdecydowano się naprawić ten błąd.

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajnie że Zawiercie nie ma innych problemów, pozazdrościć !

  OdpowiedzUsuń
 3. A teraz kolej na Urząd Stanu Cywilnego...PRL

  OdpowiedzUsuń
 4. Lepiej by oświetlono ulice bo ciemno jak w przysłowiowej d... u murzyna

  OdpowiedzUsuń
 5. Gdzie Urząd jest każdy wie, a jak nie wie, to się łatwo dowie. Przejścia dla pieszych w wieczorem i w nocy są słabo oświetlone, nie wspominając o widoczności podczas deszczu. Na bezpieczeństwo w pierwszej kolejności należy wydawać pieniądze, a nie na picowanie UM.

  OdpowiedzUsuń
 6. Miasto powinno doświetlić przejścia dla pieszych dla bezpieczeństwa swoich mieszkańców, a nie zajmować się bzdurami. Tam jest wystarczający napis "Urząd Miejski" pod zegarem.

  OdpowiedzUsuń
 7. Powinien być napis PREZYDIUM MIASTA bo tam same komuchy się zagnieżdziły

  OdpowiedzUsuń

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/