wtorek, 3 października 2017

Urząd rezygnuje z budowy prawoskrętu na ul. Kasprowicza

Miasto wycofuje się z planów przebudowy ulicy Kasprowicza. Według pierwotnych planów miał tam powstać prawoskręt do ulicy Paderewskiego.O planowanej inwestycji dowiedzieliśmy się rok temu, kiedy Urząd Miasta poinformował o swoich zamiarach. Budowa prawoskrętu mogłaby odciążyć ulicę Kasprowicza, na której często tworzą się korki, a także usprawnić ruch w centrum miasta. Ówczesny rzecznik Urzędu Miasta jeszcze w sierpniu 2016 wypowiadał się na ten temat.


- Trwają dosłownie ostatnie procedury związane z wyborem wykonawcy projektu tej inwestycji. Zgodnie z umową dokumentacja wraz kosztorysem będzie gotowa pod koniec 2016 roku - mówił wtedy Łukasz Czop.

Mamy drugą połowę 2017 roku, a temat przebudowy ul. Kasprowicza ucichł. Jak się okazuje, władze Zawiercia zrezygnowały z tego pomysłu. Dlaczego?

- Budowa prawoskrętu z ulicy Kasprowicza do ulicy Paderewskiego na chwilę obecną nie będzie realizowana. Realizacja tej inwestycji wiązałaby się ze znacznymi utrudnieniami komunikacyjnymi dla mieszkańców pobliskich bloków, którzy musieliby mieć zamknięty wjazd z Kasprowicza - powiedział dla OtoZawiercie.pl Marcin Wojciechowski, rzecznik UM.


Pozostaje pytanie - kto nie przemyślał tej inwestycji? Dlaczego zapowiadano przebudowę, która ostatecznie okazała się niemożliwa? Czy nie można było tego zrobić w inny sposób?

3 komentarze:

  1. Tam trzeba ronda!!!!!!!!

    OdpowiedzUsuń
  2. brdzo dobrze ze zrezygnowano z tego prawoskretu ,czyzby zapomniano o osiedlu mieszkaniowym bloki paderewskiego 5,7,9,11 zeby dostac sie do domu musieliby zwiedzać starostwo policje ..brawo ktoś w urzedzie pomyślał dziekujemy ..mieszkańcy

    OdpowiedzUsuń
  3. Ej mieszkańcy wymienionych bloków jak Wam robiono drogę wokół bloków i parking dało sie wjeżdżać od strony Warty dało sie bez zwiedzania starostwa i policji tylko trzeba wyłożyć kostką te 40 metrów przy Warcie i zrobić porządek z parkującymi pojazdami funkcjonariuszy i osób zwiedzających starostwo i policje.Nie trzeba braw bo zapewne to nie pomyślał trzeżwo myślący urzędas.Tyle w temacie.

    OdpowiedzUsuń

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/