środa, 25 października 2017

Organizują pomoc dla 15-letniej Wiktorii z Zawiercia

Rusza akcja wsparcia dla 15-latki z Zawiercia, która ucierpiała kilka tygodni temu w wypadku. Historia jest poruszająca.W październiku w mieście odbyła się impreza pn. "Zakończenie Sezonu Motocyklowego". W trakcie przejazdu po Jurze na trasie zdarzył się wypadek. Ucierpiała w nim 15-latka mieszkająca w Zawierciu, Wiktoria Cymer. Dziewczyna uczęszcza do trzeciej klasy Gimnazjum nr 1 im. T. Kościuszki.Po tym wypadku, Wiktoria w stanie zagrażającym jej życiu i zdrowiu została przetransportowana szpitala w Krakowie. Obecnie przebywa w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym, gdzie na domiar złego, trwa protest lekarzy. Wiktoria jest ciężko ranna. Straciła czucie w nogach. O pomoc dla dziewczyny zwróciła się na profilu na Facebooku Gabriela Garczyk, inicjatorka akcji wsparcia.

"Wiktoria leży w szpitalu w Krakowie ze złamanym kręgosłupem, po dwóch poważnych operacjach. Nastolatka walczy o to, aby chodzić. Wikusię czeka długa rehabilitacja i wielka walka o "lepsze" jutro! O dni lżejsze niż teraz" - napisała pani Gabriela w swoim wpisie, który szybko dzięki dużej ilości udostępnień obiegł internet.


Teraz, będzie organizowana akcja pomocy dla nastolatki. Dziś, w siedzibie stowarzyszenia Centrum Rozwoju Lokalnego odbyło się spotkanie organizacyjne. Jak ustalono, już 12 listopada w Miejskim Ośrodku Kultury odbędzie się charytatywny koncert, który pełen będzie atrakcji towarzyszących. Będzie również zbiórka pieniędzy. Organizatorzy zbiórki chcą zebrać pieniądze, aby Wiktoria mogła się leczyć się w najlepszej klinice w Polsce.4 komentarze:

  1. Miała odwagę spełniać swoje marzenia!

    OdpowiedzUsuń
  2. to że lekarze protestują to ma wpływ na leczenie dziewczyny w Krakowie?

    OdpowiedzUsuń
  3. Każda pomoc jest mile widziana. Ja sie cieszę, że są jeszcze ludzie którzy są empatyczni i chętnie pomogą

    OdpowiedzUsuń

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/