poniedziałek, 23 października 2017

Na osiedlu Zuzanka w Zawierciu budują alejki, siłownię i plac zabaw

Inwestycja, która od lat czekała na realizację, właśnie powstaje. Na osiedlu Zuzanka na tzw. "łąkach" powstaje nowy obiekt.Rewitalizacja terenu "łąk" to, mogłoby się wydawać, niekończący się temat. W przeszłości pojawiało się wiele projektów i koncepcji zagospodarowania tego miejsca. Temat powrócił na początku tego roku, kiedy w internecie i wśród lokalnej społeczności rozpoczęła się dyskusja na temat ostatecznej wersji projektu rewitalizacji terenu. Po opublikowaniu przez Urząd Miasta w marcu br. ostatecznej koncepcji zmian, ogłoszono konsultacje. Zarząd osiedla sprzeciwił się projektowi, który uznał za nieodpowiadający potrzebom mieszkańców. W piśmie skierowanym do prezydenta zaproponował powstanie wielofunkcyjnego boiska, górki do zabawy z sankami, gier podwórkowych i miejsca na ognisko. Zasugerowali też powstanie alejki z ławkami wzdłuż Potoku Łośnickiego, utwardzenie nawierzchni po byłym basenie pod ewentualne imprezy i zbudowanie parkingu.

- Oczekujemy na stanowisko prezydenta, który ogłaszając konsultacje powinien uwzględnić w projekcie oczekiwania mieszkańców przekazane w pismach. Chyba, że prezydent kolejny raz będzie chciał udowodnić, że nie liczy się z głosem mieszkańców, którzy tak naprawdę najlepiej wiedzą jakie są ich potrzeby i czego im brakuje na osiedlu - mówił w marcu w wypowiedzi dla OtoZawiercie.pl Tomasz Dudek, przewodniczący Zarządu Osiedla Zuzanka.


Ostatecznie jednak przystąpiono do realizacji projektu przedstawionego przez Urząd Miasta. Rewitalizacja trwa od kilku tygodni. W ramach inwestycji wartej ponad 400 tys. złotych powstanie kilkaset metrów alejek i ścieżek rowerowych, kolejna w mieście siłownia pod chmurką z ośmioma urządzeniami i plac zabaw.


- Inwestycja zostanie ukończona w całości jeszcze w tym roku. Jej wartość to: 181.500 złotych za chodniki i zagospodarowanie terenu, natomiast siłownia i plac zabaw kosztują 244.344 złotych - przekazał rzecznik UM, Marcin Wojciechowski.

10 komentarzy:

 1. Nie no genialny jest ten nasz prezydent za mało mamy tych beznadziejnych siłowni :) idiotyzm w tym miescie nigdy sie nie skonczy

  OdpowiedzUsuń
 2. Kolejna w mieście siłownia pod chmurką może coś innego chodzę na siłownie i park do street workout byłby fajny.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. zdecydowanie brakuje miejsca do street workautu ;)

   Usuń
 3. Zdecydowanie brakuje tezni!!!!

  OdpowiedzUsuń
 4. Najwazniejsze zeby nie bylo parkingu to ma byc teren zielony rekreacyjny a nie strefa dla samochodow ktore bylyby tam w kazda sobote po poludniu i przez niemal cala niedziele czyli tyle ile trwaja msze w kosciele obok

  OdpowiedzUsuń
 5. przydała by się cena "muszla" gdzie co sobotę grały by lokalne zespoły .... dzielnica by odżyła ....

  OdpowiedzUsuń
 6. "powstanie ... kilkaset metrów ścieżek rowerowych" (???) To chyba dla dzieciaków i rowerków o 4 kółkach :) ale może chociaż nasze pociechy skorzystają :)

  OdpowiedzUsuń
 7. O inwestycję zabiegał przewodniczący osiedla Zuzanka w imieniu mieszkańców!

  OdpowiedzUsuń
 8. Miasto rond i siłowni na powietrzu. Ostatni większy zielony teren w okolicy poszedł pod beton. Ludzie mieli gdzie z psami wyjść teraz pewnie będzie zakaz, monitoring i inne bzdury. Było zielono a teraz juz jest szaro i betonowo. I kolejne miejsce do siedzenia po nacach dla "złotej młodzieży".Dzielnica faktycznie "odżyje".

  OdpowiedzUsuń

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/