niedziela, 15 października 2017

Aluron Virtu zagrał z Jastrzębskim Węglem

Dziś, 15 października na hali widowiskowo-sportowej w Zawierciu miał miejsce czwarty mecz siatkarskiej Plus Ligi.

Aluron Virtu podjął na własnym parkiecie drużynę Jastrzębski Węgiel z Jastrzębia Zdroju. Pierwszy set zawiercianie przegrali dużą przewagą, bo aż 14:25. Siatkarze z Zawiercia nie mogli znaleźć dobrego sposobu na rywali. Sytuacja całkowicie zmieniła się na początku drugiego seta. Wśród wszystkich zawierciańskich kibiców pojawiła się spora nadzieja na wygranego seta. Zawiercianie wygrywali kilkoma punktami. Niestety, po czasie Jastrzębski Węgiel zdołał odrobić stratę i wyjść na prowadzenie, by ostatecznie wygrać 25:21. Trzeci set był bardzo wyrównany, jednak zakończył się wynikiem 25:23.

To kolejny przegrany mecz zespołu pod opieką Emanuele Zaniniego, jednak nie można zarzucić zawiercianom słabej dyspozycji. Drużyna z Zawiercia rozpoczyna sezon grając z najlepszymi drużynami w Plus Lidze. Jak podkreślają przedstawiciele klubu, potrzeba czasu i zgrania się całej drużyny.

Inaczej może okazać się podczas kolejnego meczu, który również odbędzie się na zawierciańskiej hali. Tym razem Aluron Virtu podejmie AZS Olsztyn.