niedziela, 10 września 2017

Zawierciańskie półmaratony już za nami

Dziś w Zawierciu zorganizowano wielką sportową imprezę. Odbył się III BMW Gazda Półmaraton Zawierciański oraz I BMW Półmaraton MTB Zawierciański.Głównym miejscem wydarzenia była płyta stadionu miejskiego. Najpierw o godzinie 10:00 w trasę wyruszyli kolarze górscy. Kilka minut później wystartowali biegacze. Uczestnicy obydwóch wyścigów pokonali taką samą trasę i podążali ulicami: Leśną, Sienkiewicza, Kościuszki, 3 Maja, Dmowskiego i ponownie 3 Maja i Kościuszki, a następnie Blanowską, Glinianą, Rudnicką, Pomrożycką, Filaretów, Łośnicką, Piłsudskiego oraz Leśną. Oprócz tego, odbył się też bieg na 5 kilometrów oraz marsz Nordic Walking. Pobiegli też najmłodsi mieszkańcy Zawiercia, na dystansie 400 i 800 metrów. Nie zabrakło też innych atrakcji towarzyszących, takich jak mini-zawody w toczeniu opony traktora, dmuchańców dla dzieci czy też wystawy samochodów marki BMW.


We wszystkich biegach udział wzięło ponad 250 osób. W BMW Półmaratonie udział wzięło 128 osób. W półmaratonie MTB przejechało 41 uczestników. 

Zobaczcie zdjęcia.3 komentarze:

  1. Świetna impreza i atrakcje.

    OdpowiedzUsuń
  2. Impreza jak impreza, za to organizacja przejazdu przez miasto - TRAGICZNA. Oddzielono taśmą część Leśnej, ale nie było zadnej informacji (znaków itp) dla kierowców samochodów - wobec czego część znich przejeżdżała obok, część wjeżdżała na oddzieloną dla rowerów część, mogło się to naprawdę źle skończyc. Dopiero po ok półgodzinie pani policjantka zagrodziłą pachołkami wjazd - skutecznie blokując JAKIKOLWIEK WJAZD NA LEŚNĄ OD ZABEK. Skutek - autobusy pruły Senatorską i Sienkiewicza, aby zostać zablokowane przed rondem koło Centrum... Dzięki tak wspaniałej organizacji pasażerowie czekali (bezskutecznie) na autobus na takich przystankach jak dworzec (Bistro) lub Stary Rynek. Kto koordynuje takie działania? Jakiś siedmiolatek, który nie ma pojęcia ze nie całe Zawiercie bierze udział w takich imprezach i większa część chce normalnie funkcjonować?

    OdpowiedzUsuń

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/