sobota, 2 września 2017

Wystawa historyczna na fontannie w centrum

Od środy, 30 sierpnia na placu św. Jana Pawła II ustawiona jest mobilna wystawa historyczna pn. "Kopalnia Strajkuje...".
Przy zawierciańskiej fontannie pojawiło się trzynaście plansz przedstawiających dzieje, momenty, ludzi i zdarzenia ze strajku i pacyfikacji Kopalni "Wujek" w dniach 13-16 grudnia 1981. Organizatorem wystawy jest Społeczny Komitet Pamięci Górników KWK "Wujek" w Katowicach Poległych 16 grudnia 1981 oraz Śląskie Centrum Wolności i Solidarności. 


To już kolejna mobilna, tymczasowa wystawa, która pojawiła się w centrum Zawiercia. Poprzednio, w listopadzie 2016 roku ustawiono plansze dotyczące historii Żołnierzy Wyklętych. 
0 komentarze:

Prześlij komentarz

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/