sobota, 30 września 2017

Ustawiono nowe kosze na psie odchody

Miasto postanowiło walczyć z psimi odchodami. Urząd Miasta zakupił 12 nowych pojemników, które ustawiono już w różnych lokalizacjach w Zawierciu.
O problemie z psimi odchodami alarmowały podczas czerwcowej sesji Rady Miejskiej radne Ewa Paluchowska i Ewa Mićka. Zgłosiły one interpelacje w tej sprawie. Minęło od tego kilka miesięcy, a Urząd Miasta postanowił zwalczyć problem i zakupić nowe kosze na psie odchody. Pod koniec września w Zawierciu pojawiło się 12 nowych pojemników, które zamontowało Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych. 


- Jest to nowy pilotażowy program. W ramach przedsięwzięcia zamontowaliśmy dwanaście takich pojemników. Łącznie we wszystkich znajduje się 2500 woreczków na odchody. Wartość przedsięwzięcia to 5,5 tysiąca złotych. Jeśli pomysł się przyjmie, to w przyszłym roku zakupimy kolejne - powiedział dla OtoZawiercie.pl Marcin Wojciechowski, rzecznik zawierciańskiego magistratu.


Nowe kosze mają wizerunek pieska-dalmatyńczyka. Pojawiły się m.in w Parku Miejskim im. A. Mickiewicza oraz przy placu zabaw przy ul. Reymonta.

5 komentarzy:

 1. Ha,ha,ha....100.000-sięczne miasto i aż!!!!! 12 koszy...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. a gdzie takie miasto jest w pobliżu? bo na pewno nie Zawiercie...

   Usuń
 2. tylko wysokie mandaty nauczą kultury

  OdpowiedzUsuń
 3. 2500 woreczków ☺
  To już Janusze i Grażyny zacierają ręce na darmowe woreczki 😂

  OdpowiedzUsuń
 4. 12 sztuk ... zdecydowanie za mało !

  OdpowiedzUsuń

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/