niedziela, 17 września 2017

Szukasz miejsca gdzie trenować CrossFit? Przyjdź do JuraFit - CF Zawiercie

Zawiercie doczekało się Cross Box’a z prawdziwego zdarzenia. Centrum Fitness JuraFit znajduje się w nietypowej lokalizacji, bo w budynku dworca kolejowego, a swym wyposażeniem dorównuje klubom na całym świecie.Ponad 90% zajęć w grafiku są to zajęcia z trenerami, specjalistami w swojej dziedzinie. W zawierciańskim klubie możemy uczęszczać np. na zajęcia WOD, czyli "Workout Of the Day" - trening dnia, który codziennie jest inny. W ofercie są też zajęcia: Olympic Weightlifting, Kettlebells, Endurance, Calisthenics/Street Workout, TRX-Core, Mobility&Stretching, a na Open Gym realizujemy swój indywidualny plan treningowy. Jest też propozycja autorskich zajęć Fit Lady specjalnie dla pań, które chcą mieć płaski brzuch i zgrabne ciało oraz Fit Kids dla najmłodszych. Cena za karnet jest najniższa w województwie - nielimitowana ilość wejść w miesiącu kosztuje 150 złotych.

- Ogromna różnica w stosunku do siłowni jest taka, że tutaj przychodzi się ćwiczyć pod okiem trenera, który prowadzi trening, ciągle czuwa i doradza, a na siłowni jesteśmy pozostawieni sami sobie, chyba że wykupimy dodatkowo jego usługi. Tutaj w cenie karnetu jest trener. Kolejna różnica jest w mentalności, na siłowni liczy się przede wszystkim osiągnięcie dobrego wyglądu nawet kosztem zdrowia. Tu pracujemy po pierwsze nad sprawnością i zdrowiem, a wygląd jest wykładnikiem treningów. Wymieniając dalej różnicę, w JuraFit nie znajdziemy maszyn. Tutaj maszyną jest nasze ciało, dodatkowo używamy wolnych ciężarów i wszelkiego rodzaju sprzętu do treningu funkcjonalnego - mówi w rozmowie z OtoZawiercie.pl Dawid Ptak, właściciel Centrum Fitness JuraFit.

CrossFit to sport łączący elementy treningu siłowego, wydolnościowego i gimnastyki. Podczas treningów można udoskonalić dziesięć cech motorycznych: sprawność układu sercowo-naczyniowo-oddechowego, wytrzymałość siłową, siłę, gibkość, moc, szybkość, koordynację, zwinność, równowagę i dokładność. Gdy w dużym mieście usłyszy się hasło "CrossFit", każdy wie o co chodzi. Staje się to ogromnie popularne. Można powiedzieć, że idziemy wzorem wielkich miast i Zawiercie nie jest gorsze. Popularność CrossFitu w Zawierciu jest rosnąca. W klubie JuraFit ćwiczą ludzie zarówno z miasta jak i z całego powiatu.

JuraFit znajduje się w nietypowym miejscu, bo w budynku dworca, w hali po lewej stronie idąc od poczekalni. Hala treningowa posiada niepowtarzalny klimat. To pierwsza taka lokalizacja w Polsce jeśli nie na świecie. Box został otwarty w kwietniu 2017. Jest wyposażony kompletnie i posiada wszystko, co jest potrzebne do treningu.

- Klub JuraFit jest w pełni profesjonalny. Sprzęt oraz przestrzeń dostępna w JuraFit nie ustępuje niczym klubom w całym kraju. Ja osobiście dużo jeżdżę i miałem okazję trenować w bardzo wielu miejscach. Bardzo się cieszę, że Zawiercie w końcu ma klub, w którym można funkcjonalnie ćwiczyć - mówi Piotr Juzoń z Zawiercia w wywiadzie z portalem.

- Uświadamiamy, że Cross trening jest dla każdego i każdy chętny może zacząć ćwiczyć. Są tu osoby w wieku od 20 do 60 lat, które trenują razem. Nie jest tak, że ktoś silniejszy lub mocniejszy musi przejść do innej grupy. Każdy może się rozwijać. Kluczem do sukcesu jest skalowanie treningu, które polega na dostosowywaniu ćwiczeń do poziomu sprawności ćwiczącego. Atmosfera - to również jest ważne. Nikt tutaj nie przychodzi ćwiczyć indywidualnie, ale treningi odbywają się w grupach, w których ludzie się integrują. Są różne wypady np. na imprezy i wyjazdy kondycyjno-integracyjne. Nazywa się to community, które poza box’ami ciężko spotkać - dodaje Dawid Ptak.

Więcej informacji o bieżących akcjach i wydarzeniach można znaleźć na profilu JuraFit na facebooku lub na stronie internetowej.


0 komentarze:

Prześlij komentarz

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/