środa, 20 września 2017

Powakacyjne spotkanie w Galerii Muzealnej

Po okresie wakacyjnym, powrócił cykl spotkań w ramach Laboratorium Nauki i Twórczej Ekspresji w Galerii Muzealnej Leszka Dutki w Zawierciu.


Tematem wrześniowego spotkania była "Przestrzeń". Podczas dzisiejszego wydarzenia w zawierciańskim muzeum, przed publicznością zaprezentował się rzeźbiarz, absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, Tomasz Koclęga. Artysta przedstawił w prezentacji multimedialnej swoje dzieła, a także odpowiadał na pytania zebranych. Tomasz Koclęga jest autorem rzeźby, która jakiś czas temu zyskała spory rozgłos w mieście. Chodzi o dzieło "Wtulony", które pojawiło się w Parku Miejskim im. A. Mickiewicza na jednym z drzew. Przy okazji dzisiejszego spotkania powrócił temat zorganizowania kolejnej wystawy rzeźbiarza w mieście, na co Koclęga wyraził swoje zainteresowanie. Kolejnym gościem był Witold Dulęba, który jest prawnikiem, ale i pisarzem, poetą i krytykiem literackim. Tworzy i interesuje się również muzyką, do czego nawiązano podczas dzisiejszego spotkania. Stworzył teksty do piosenek takich artystów jak np. Michał Bajor.


Zobaczcie zdjęcia.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/