poniedziałek, 4 września 2017

Otworzono boiska w Zawierciu-Kromołowie

Dziś, 4 września, przy okazji uroczystości związanych z rozpoczęciem roku szkolnego, w Zawierciu-Kromołowie otworzono nowy kompleks boisk sportowych.Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonano na sali gimnastycznej, z powodu niekorzystnej pogody. Prezydent miasta zabrał głos, a po tym wręczył symboliczne cztery nowe piłki na rzecz szkoły. 

- Sport to zdrowie, a zdrowie jest najcenniejsze. Otwieramy dziś kolejny nowy obiekt sportowy i warto przytoczyć tu słowa Zbigniewa Religi, który mówił, że przed zawałem trzeba uciekać na własnych nogach. Te boiska sfinansowaliśmy z własnych środków, w wysokości 850 tysięcy złotych. Pierwotnie chcieliśmy uzyskać dofinansowanie ze środków zewnętrznych, ale nie udzielono nam go, ponieważ przydzielono nam już inne pieniądze na inne obiekty sportowe w Zawierciu - powiedział podczas akademii prezydent Witold Grim.


W ramach inwestycji na terenie szkoły powstało boisko do piłki ręcznej oraz boisko wielofunkcyjne do koszykówki, tenisa i siatkówki. Zbudowano też plac zabaw, siłownię zewnętrzną i małą architekturę. 
0 komentarze:

Prześlij komentarz