środa, 13 września 2017

Koncert Kuby Michalskiego "Ach Poezja"

15 września w piątek w Pałacyku Szymańskiego w siedzibie Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej odbędzie się wyjątkowe wydarzenie.Biblioteka organizuje koncert Kuby Michalskiego pt. "Ach poezja – śpiewany kanon poezji polskiej". Będzie to okazja do wysłuchania utworów polskich poetów takich jak: Tuwim, Staff, Norwid, Mickiewicz, Leśmian, Herbert i Tetmajer.

Kuba Michalski urodził się w 1963 w Warszawie. Jest polskim piosenkarzem, kompozytorem i autorem tekstów. Zwycięzca (w duecie z Justyną Bacz) Festiwalu Pieśni Leonarda Cohena w 1984, dwukrotnie wyróżniony na OPPA. Zwykle występuje z zespołem Cotton Cat oraz z programami solowymi poświęconymi balladom Leonarda Cohena i Jacka Kaczmarskiego. W 2007 roku wydał płytę z piosenkami Kaczmarskiego, a w 2011 album Podróż z własnymi kompozycjami do wierszy wielkich poetów.Jego koncert w Zawierciu odbędzie się w najbliższy piątek o godzinie 17:00. Wstęp jest wolny.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/