niedziela, 3 września 2017

Festiwal Muzyczny Artystów Nieprofesjonalnych - zdjęcia

Dziś, w Miejskim Ośrodku Kultury odbył się Festiwal Muzyczny Artystów Nieprofesjonalnych "W Jurajskiej Zagrodzie" 2017. Początkowo, miał zostać zorganizowany na muszli, jednak przeszkodziła w tym pogoda.


Podczas przeglądu na zawierciańskiej scenie zaprezentowało się kilkanaście grup artystycznych z regionu. Wystąpili: Zespół Śpiewaczy "Twardowianki" i "Dobieszowianki" z Bobrownik, Zespół "Amonitki" z Włodowic, Zespół "Ślonsko Ferajna", Kapela "Romana" z Częstochowy, Zespół Śpiewaczy "Jaśkowiczanie" z Orzesza-Jaśkowic, "Kapela z nad Przemszy" z Łaz, Zespół Śpiewaczy "Karolinki" i "Księżniczanki" z Czerwionki Leszczyny, Zespół "Od - Do" z Psar, Kapela "Grodków" z Grodkowa, Kapela "Dolanie" i "Gronicek" z Gilowic, Kapela Podwórkowa "To i Owo" z Myszkowa, Kapela "Kromołowianie" z Zawiercia, Zespół "Siemonianki", Zespół "Bobrowczanie" oraz Kapela "Janicek" z Zawiercia.


Występy uczestników oceniło jury, a zwycięzcy zostali uhonorowani nagrodami oraz dyplomami. Impreza miała na celu propagowanie regionalnej kultury oraz promocję tradycji podwórkowego i ulicznego muzykowania.

Zobaczcie zdjęcia. 

 

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/