środa, 20 września 2017

Będzie "Festiwal Smaku" w Zawierciu

Organizowana będzie pierwsza edycja "Festiwalu Smaku Zagłębie", która odbędzie się w dniach od 9 do 13 października. To nowa akcja, która objęła również nasze miasto.Będzie to festiwal kulinarny, który obejmie 5 miast Zagłębia Dąbrowskiego: Sosnowiec, Dąbrowa Górnicza, Będzin, Czeladź i Zawiercie. Przez pięć dni od poniedziałku do piątku, restauracje i kawiarnie będą proponować mieszkańcom specjalnie przygotowane na tę okazję dania. Celem festiwalu jest zachęcenie do odwiedzania "najsmaczniejszych lokali w mieście". Głównym założeniem jest też aktywizacja życia miasta, promowanie idei "Slow Food" oraz wspieranie lokalnej przedsiębiorczości.


Restauracje serwują festiwalowe menu starter + danie główne w cenie 20 zł. Kawiarnie zestaw napój + deser za 10 zł. Na specjalnie przygotowanej mapie mieszkańcy mogą zaplanować swoją kulinarną przygodę. 

- Już wkrótce dostępna będzie oficjalna i zamknięta lista lokali biorących udział w Festiwalu Smaku oraz zdjęcia proponowanych przez nie dań. Już teraz możemy powiedzieć, że będzie naprawdę smacznie, oryginalnie i niebanalnie – mówi Kamil Dutkiewicz, współorganizator wydarzenia.

Serwowane dania będą nieco mniejsze niż standardowe porcje, natomiast ceny są niezmienne dla wszystkich restauracji i kawiarni biorących udział w wydarzeniu. Na aktywnych uczestników Festiwalu Smaku czekać będą liczne nagrody od partnerów.

Jak dowiedział się OtoZawiercie.pl, według założeń, z Zawiercia udział w festiwalu może wziąć od 5 do 10 lokali. Portal objął patronat medialny nad wydarzeniem.

1 komentarz:

  1. Genialne. Takie akcje powinny być przeprowadzane częściej

    OdpowiedzUsuń

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/