poniedziałek, 7 sierpnia 2017

Zbierają zdjęcia Starego Rynku

Nieformalna Grupa ''Stary Rynek'' organizuje projekt ''Podzielmy się wspomnieniami...", który jest realizowany w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Lokalnych. Projekt potrwa do października.Celem projektu jest zebranie jak największej liczby fotografii przedstawiających osiedle Stary Rynek czyli ulic: Apteczna, Bankowa, Bliska, Ciasna, Dawna, Plac Dąbrowskiego, Dobra, Hoża, Kopernika, Księżycowa, Lepsza, 11 listopada, Marszałkowska, Morelowa, Piesza, Podmiejska, Porębska, Robotnicza, Rolnicza, Staroszkolna, Stary Rynek, Szkolna, Ślepa, Widok, Włodowska, Wspólna, Żurawia, Żyły, Mrzygłodzka, Cerefisko, Zachodnia.

"Jeżeli kiedykolwiek mieszkali Państwo na tym osiedlu, mają Państwo tam rodzinę i posiadają Państwo zdjęcia z tych okolic (zarówno te sprzed 20 lat jak i sprzed 5), zapraszamy do udziału w naszej akcji, która zakończona zostanie wystawą zebranych fotografii w siedzibie Programu Aktywności Lokalnej osiedla Stary Rynek." - zachęcają do udziału organizatorzy.

Celem akcji jest ocalenie od zapomnienia wspomnień związanych z jedną z najbardziej charakterystycznych dzielnic Zawiercia. Fotografie można przekazywać do siedziby PAL przy ul. Marszałkowskiej 31 oraz do Oddziału dla Dzieci MiPBP przy ul. Marszałkowskiej 37. Wszystkie zdjęcia zostaną po zeskanowaniu zwrócone właścicielom. 

1 komentarz:

  1. Jedna z najbardziej zaniedbanych części Zawiercia. Po zmroku lepiej nie wchodzić. Chyba nie da się już uratować, można zaorać...

    OdpowiedzUsuń

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/