piątek, 25 sierpnia 2017

W 2018 pojedziemy od Villa Verde do Obrońców Poczty Gdańskiej

Trwa budowa IV etapu tzw. zachodniej obwodnicy Zawiercia. Powstał nowy odcinek, który na razie urywa się w środku lasu. W 2018 zbudowanie zostanie ostatni fragment, który połączy ul. OPG z Hotelem Villa Verde.- Droga zostanie połączona z ulicą Obrońców Poczty Gdańskiej już w 2018 roku. Obecnie nie można określić dokładniejszej daty. Koszt wykonanych prac IV odcinka wyniósł 5 mln 400 tysięcy złotych. W tym roku wybudowano ok. 1000 metrów drogi. Pozostało do wybudowania około 1200 metrów - mówi w wywiadzie dla OtoZawiercie.pl Marcin Wojciechowski, rzecznik Urzędu Miasta. 


W przyszłym roku ostatni odcinek zostanie zakończony rondem, które usytuowane będzie w rejonie torów kolejowych przy dawnych zakładach "Przyjaźń". 

Budowane fragmenty będą dalszym ciągiem istniejącej już ulicy Inwestycyjnej. Póki co, dojechać nią można od ronda na ul. Wojska Polskiego przez ul. Podmiejską, Mrzygłodzką aż do Hotelu Villa Verde. W 2018 roku pojedziemy nią od Villa Verde aż na osiedle Kądzielów, czyli potocznie na "Przyjaźń". Ma to odciążyć ruch w centralnej części Zawiercia.

- Mamy nadzieję, że duża część kierowców ciężkich pojazdów zdecyduje się na korzystanie z obwodnicy, zwłaszcza, że wyjazd z ulicy Rolniczej na Wojska Polskiego nie należy do najłatwiejszych szczególnie dla TIR-ów. Lepiej skomunikowana SAG i "rozładowanie" ruchu w tej części Zawiercia to podstawowe plusy - przekazuje rzecznik UM. 


 

6 komentarzy:

 1. Nic to nie da chyba że będzie zakaz wjazdu powyżej 3.5t na ul rolnicza

  OdpowiedzUsuń
 2. Zeby tej drogi nie robi jak w Chruszczobrodzie , bo nie doczekamy nawet 2020 roku :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Wszystko było by super, gdyby artykuł był napisany na podstawie wiedzy, a nie przypuszczeniach. Na stronach Urzędu Miasta Zawiercia jest artykuł który porusza temat obwodnicy. Tam jest napisane że termin zakończenia to 8 września 2017 roku. Takie były plany. Dzisiaj planuje się zakończyć w 2018. Zapytam tylko kto odpowiada za takie opóźnienie? I dlaczego miasto buduje drogi w takim tempie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pragnę zapewnić, że posiadam odpowiednią wiedzę. Na stronach Urzędu Miasta pisało, że we wrześniu zakończy się jeden etap inwestycji, czyli wyżej wspomniane 1000 metrów drogi. W 2018 ma zostać wybudowane pozostałe 1200 metrów. Takie informacje przekazał Urząd Miasta. Na OtoZawiercie.pl zawsze ukazują się tylko sprawdzone informacje.

   Usuń
 4. koszt 1000m drogi 5,4 mln? oni to marmurem wykładają czy co?

  OdpowiedzUsuń
 5. Minął ponad rok od artykułu, pewne jest, że droga w tym roku 2018, nie zostanie wybudowana...Ale może zrobić, fotorelację, co udało się zrobić w ciągu roku...

  OdpowiedzUsuń

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/