wtorek, 8 sierpnia 2017

Powstaną nowe parkingi i skwer obok budynku MOPS w Zawierciu

Urząd Miasta planuje nową inwestycję na Żabkach w Zawierciu. Przy skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego i Dojazd chce zbudować nowy parking i zielony skwer.O tej inwestycji mówiło się od dawna, jednak wciąż brakowało szczegółów. Rok temu ówczesny rzecznik Urzędu Miasta zapewniał, że prace rozpoczną się jeszcze do końca 2016 roku. Następnie jednak termin ten przesunięto. Inwestycja stała też pod znakiem zapytania, podobnie jak jej drugi etap, który ma być realizowany w późniejszym czasie na terenach między "Biedronką" a Domem Rzemiosła. Argumentowano to zmianami w budżecie, w tym m.in przesunięciem środków na cele sportowe. Ostatecznie jednak pierwszy etap inwestycji, czyli budowa parkingu i skweru obok zawierciańskiego MOPSu dojdzie do skutku i to już w niedalekiej przyszłości.


- W ramach inwestycji powstanie kilkanaście miejsc parkingowych wraz z drogą dojazdową. Teren zostanie zagospodarowany zielenią miejską i uzupełniony elementami tzw. małej architektury. Zostanie wykonane oświetlenie tego terenu i odwodnienie. Otwarcie ofert przetargowych na wyłonienie wykonawcy inwestycji nastąpi 18 sierpnia br. Planujemy rozpoczęcie prac w drugiej połowie września, a zakończenie w listopadzie 2017 - mówi w wywiadzie dla OtoZawiercie.pl Marcin Wojciechowski, rzecznik zawierciańskiego magistratu.

Co ciekawe, w projekcie przewidziano nietypowy element tzw. małej architektury. Na nowym skwerze, oprócz ławek, nowej roślinności i skalniaków, mają powstać drewniane drzwi wraz z płotem. Według zamysłu ma to być element dekoracyjny. Jak to będzie się prezentować? Dowiemy się prawdopodobnie już pod koniec roku.

4 komentarze:

 1. A po co tam parking? Brakuje parkingu w rejonie osiru, brakuje placu zabaw w parku ale skwerkow i skalniakow bedzie pelno.

  OdpowiedzUsuń
 2. Do MOPSu i do Lidla parking jest niezbędny. Zawiercie ma się rozwijać, tak trudno zrozumieć ?

  OdpowiedzUsuń
 3. swietny pomysł,ten plac wymaga zagospodarowania bo wyglada fatalnie,a jesli beda tam ławeczki to super , czasem trzeba gdzies usiaść bo nie ma gdzie przy tej ulicy.

  OdpowiedzUsuń
 4. PARKING PRZY MOPSIE POTRZEBNY CYGANIE BEDA MIELI GDZIE PARKOWAC JAK PRZYJDA DO MOPSU PO KASE KTORA IM SIE NALEZY

  OdpowiedzUsuń

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/