czwartek, 24 sierpnia 2017

Były reklamy, będzie tablica pamiątkowa

Na budynku znajdującym się przy jednym z najbardziej ruchliwych skrzyżowań w Zawierciu niegdyś znajdowały się tylko reklamy, a swoim wyglądem raczej odstraszał. Teraz budynek został odmalowany i pojawiła się na nim tablica pamiątkowa.To zmiana na lepsze. Budynek przy ul. Aptecznej 25 położony jest bezpośrednio przy skrzyżowaniu ulic Wojska Polskiego, Obrońców Poczty Gdańskiej i Aptecznej. Mieści się w nim Koło Miejskie w Zawierciu Związku Kombatantów Rzeczpospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych. To właśnie na nim powstała tablica pamiątkowa ku pamięci kombatantów. Ufundowała ją prezes Związku Kombatantów w Zawierciu, Henryka Biały. Na tablicy widnieje napis "Pro Memoria Kombatantom, którzy z honorem, wierni Bogu i Ojczyźnie walczyli na wszystkich frontach II Wojny Światowej w latach 1939-1945".


Jak przekazał w rozmowie z OtoZawiercie.pl Michał Oleś z Miejskiego Ośrodka Kultury, uroczyste osłonięcie tablicy zaplanowano na 1 września na godzinę 17:00. 


0 komentarze:

Prześlij komentarz

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/