poniedziałek, 28 sierpnia 2017

Będzie protest przed urzędem

Przed Urzędem Miasta w Zawierciu zostanie zorganizowany protest. Przy zawierciańskim magistracie zbiorą się pracownicy Huty Szkła oraz działacze Partii Razem."Pracownice i pracownicy Huty od kilku miesięcy nie otrzymują pieniędzy za swoją pracę. W sierpniu dostali część wypłat za luty w ratach po 100-200 zł. Pracują w warunkach nieodpowiadających przepisom bhp. Zmusza się ich do odbierania pensji w produkowanym przez Hutę szkle. W środę będziemy protestować ramię w ramię z osobami poszkodowanymi przez nieudolne i nieuczciwe władze Huty, a także przez lokalnych polityków, by pokazać, że nie ma naszej zgody na okradanie ludzi i rujnowanie zakładu pracy ze 130-letnią tradycją. Chcemy, by gmina, powiat, województwo i rząd wreszcie na poważnie pochyliły się nad losem zakładu i jego załogi, którym pilnie potrzebne są mądre rozwiązania. Takim rozwiązaniem mogłoby być przejęcie Huty przez samorządowe województwo i przekształcenie jej w instytucję kultury, na wzór innych zabytkowych zakładów przemysłowych w regionie, przy utrzymaniu czynnej produkcji na niezmniejszonym poziomie." - czytamy w komunikacie rozesłanym dziś do wszystkich mediów.


Protest odbędzie się w środę, 30 sierpnia, w godzinach 13-15. Data jest nieprzypadkowa, ponieważ w tym samym czasie odbędzie się sesja Rady Miasta.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/