czwartek, 17 sierpnia 2017

Będą nowe bilety na miejskie autobusy

Od 1 września 2017r zmienią się bilety w komunikacji miejskiej w Zawierciu. Zmiany mają na celu uproszczenie systemu biletów jednorazowych, dostosowanie ich do zmian w zakresie ulg przejazdowych i nowego rozkładu jazdy. Zmiany dotyczyć też będą biletów okresowych. 



Najważniejszą zmianą jest to, że każdy bilet jednorazowy będzie biletem czasowym. Bilet na jedną gminę w cenie 3 złotych (1,5 zł bilet ulgowy) będzie ważny przez 60 minut od skasowania. Będzie zatem umożliwiał podróż trwającą nie dłużej niż 60 minut nawet kilkoma autobusami, zatem będziemy mogli się przesiąść bez konieczności zakupienia drugiego biletu.

Podobnie będzie z dotychczasowym biletem obowiązującym na dwie gminy. Jego cena pozostaje bez zmian, czyli kosztuje 3,60 zł (ulgowy 1,8 zł) ale będzie ważny dłużej, bo 120 minut. Co więcej będzie on ważny już na całej sieci. ZKM wprowadza nowy bilet, całodniowy, ważny od chwili skasowania do godziny 24 tego samego dnia. Bilet zastąpi dotychczasowy bilet 3 godzinny.

System biletowy ulegnie uproszczeniu. Decyzją Rady Miejskiej zrównana została wysokość tzw. ulgi gminnej i ustawowej i w obu przypadkach wynosić ona będzie 50%. Kolejną zmianą jest likwidacja biletów ważnych na terenie trzech gmin. W cenie 3,6 (ulgowy 1,8 zł) możemy podróżować wszystkimi liniami.

Jeśli chodzi o bilety okresowe, to ZKM wprowadza bilety 30 dniowe, 90 dniowe, 14 dniowe i 7 dniowe. Będą one ważne od konkretnego dnia, a nie tak jak dotychczas od pierwszego dnia miesiąca kalendarzowego. Kupując bilet okresowy, nabywamy prawo do przejazdów znacznie tańszych niż korzystając z biletów jednorazowych, a osoby mające uprawnienia do ulg mogą nabywać bilety okresowe także ze zniżką. Zakład zlikwidował bilety na trzy gminy, w sprzedaży będzie mieć bilet na jedną gminę lub na całą sieć.

Ponieważ istotnych zmian jest dość dużo, władze zakładu zdecydowały się także na zmianę grafiki biletów. Bilety będą lepiej zabezpieczone, bowiem będą posiadać obok dotychczas stosowanych zabezpieczeń także hologram. 




1 komentarz:

  1. dla rencistów emerytów stanowczo zadrogo przy najnizszych,czy nisko srednich zadrogo,powinny byc ulgi

    OdpowiedzUsuń

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/