wtorek, 18 lipca 2017

Zawiercie dostało 10 milionów na nowe autobusy

Długo wyczekiwana inwestycja dojdzie wreszcie do skutku? Miasto Zawiercie dostało dofinansowanie na zakup nowych autobusów.


Ten temat poruszałem na łamach portalu wielokrotnie. Ciągle jednak mieszkańcy słyszeli ze strony władz miasta o kolejnych przesuwanych terminach. Kilka dni temu Zawiercie dostało informację o przyznaniu dofinansowania na kwotę dokładnie 10.214,450 z całości 14.780,910 za które to pieniądze zakupione zostaną nowe autobusy.

- Dofinansowanie w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych pozwoli nam na zakup nowoczesnego taboru autobusowego na potrzeby transportu publicznego oraz, co równie ważne, wybudowanie, tak oczekiwanego przez naszych mieszkańców nowego węzła przesiadkowego, wraz z towarzyszącą infrastrukturą - tłumaczy Marcin Wojciechowski, rzecznik Urzędu Miejskiego w Zawierciu.


Zgodnie z planem, na ulicach miasta ma pojawić się 15 nowych pojazdów spełniających wszelkie normy zarówno bezpieczeństwa jak i emisji spalin. Aktualnie opracowywana jest specyfikacja istotnych warunków zamówienia. Kiedy inwestycja finalnie dojdzie do skutku?

- Chcemy to zrobić jak najszybciej tak, aby można było rozpisać przetarg, który wyłoni dostawcę autobusów. Jeżeli wszystko pójdzie dobrze, to pierwsze autobusy zobaczymy na ulicach Zawiercia już wraz z początkiem przyszłego roku. To jednak nie koniec inwestycji miasta w infrastrukturę związaną z komunikacją publiczną. Zawiercie zamierza złożyć wniosek o dofinansowanie budowy centrum przesiadkowego, jak również chcemy pozyskać pieniądze na sfinansowanie budowy twardej nawierzchni na części istniejących tras rowerowych. Ma powstać również wypożyczalnia rowerów - mówi Marcin Wojciechowski.

O centrum przesiadkowym również pisałem na łamach OtoZawiercie.pl nieraz. Pierwotnie mówiło się o lokalizacji za restauracją Malibu, gdzie obecnie mieści się zajezdnia. Władze miasta zmieniły jednak zdanie i teraz węzeł przesiadkowy ma powstać tuż obok budynku dworca PKP. Według nieoficjalnych informacji, będzie znajdował się on w miejscu obecnego płatnego parkingu. Pewne jest jedno - na nowe centrum będzie trzeba czekać dłużej niż na nowe autobusy. Więcej o tym wkrótce na łamach Portalu, gdy uda się zdobyć więcej szczegółów.7 komentarzy:

 1. i na co to komu te autobusy????

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może po to aby nimi jeździć? Nie każdy ma samochód. Ciesz się że Ty masz...

   Usuń
 2. Będą jeździły zgodnie z rozkładem jazdy układanym przez ludzi którzy nie jeżdżą autobusami ???

  OdpowiedzUsuń
 3. Autobusy w Zawierciu i okolicy mają dwie zasadnicze wady: jeżdżą za rzadko i nie da się nimi dojechać nigdzie dalej. Wszędzie na śląsku jest KZK GOP i MZKP, idzie się na przystanek nie znając rozkładu, za chwilę jedzie autobus. Da się spokojnie jeździć między miastami. Tutaj tego brakuje. Komunikacja powinna być scalona z resztą województwa.

  OdpowiedzUsuń
 4. Pierwsze słyszę, żeby za Malibu była ZAJEZDNIA! Tam jest po prostu plac z dziurawą nawierchnią, gdzie czasem parkuje jakiś autobus. Zajezdnia jest na Polskiej.

  OdpowiedzUsuń
 5. Tylko jak będą budować to niby centrum przesiadkowe, to niech sobie zaplanują i wykonają do niego dojazd od strony dworca a niech nie jeżdżą autobusy ulicą Wschodnią mieszkańcom pod oknami, bo hałas i fetor spalin jest nie do wytrzymania a autobusy jeżdżą tą drogą kilkadziesiąt razy dziennie. Niestety protesty mieszkańców jak do tej pory nic nie dały.

  OdpowiedzUsuń

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/