środa, 19 lipca 2017

Zawierciańska Młodzieżowa Orkiestra Kameralna wystąpiła przy fontannie w centrum

Dziś, 19 lipca na placu Jana Pawła II w Zawierciu przy fontannie zorganizowano koncert Zawierciańskiej Młodzieżowej Orkiestry Kameralnej. 


Koncert cieszył się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców, nie brakowało też pozytywnych opinii. Jak mówił podczas koncertu dyrygent Leopold Stawarz, stworzyła się atmosfera podobna do panującej w miejscowościach uzdrowiskowych. Sam koncert swoim programem nawiązywał do ostatniego występu orkiestry w Kamieńcu Podolskim na Ukrainie, gdzie wystąpiła podczas Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego "Opera w miniaturze". ZMOK wykonała kilkanaście utworów, które zaśpiewali zawierciańscy artyści.


Zobaczcie zdjęcia.


2 komentarze:

  1. DZIĘKUJEMY I PROSIMY O JESZCZE!
    Oto mieliśmy koncert,po wysłuchaniu którego pozostaje nutka żalu,że trwał tak krótko...Prowadzony z lekkością i kulturą zachwycał repertuarem i poziomem wykonania wokalistów i orkiestry.Kolorytu dodał ukraiński wątek w wykonaniu Olimpii Karbownik i Szymona Jędrusika(czyste,pięknie współbrzmiące głosy w duecie!),a discopolowe "Przez twe oczy zielone",poprzedzone mozartowską frazą,były superowe ;-)(żeby utrzymać się w konwencji discopolo).
    Zgrzytem-nie pierwszy raz zresztą-były pałętające się po fontannie sieroty społeczne,przeszkadzające wykonawcom i słuchaczom.Takie zachowanie dzieci to hańba i wstyd dla ich rodziców bo świadczy o braku obycia i elementarnej kultury,tak jednych jak i drugich.

    OdpowiedzUsuń
  2. Kiedy kolejny koncert fontannie? Czekamy!

    OdpowiedzUsuń

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/