poniedziałek, 10 lipca 2017

Zawiercianie testowali nowy rozkład jazdy

W miniony weekend 8-9 lipca odbyły się testy nowego rozkładu jazdy. To wstęp do wielkich zmian, jakie szykuje zawierciański przewoźnik.


W tych dniach zawiercianie mogli podróżować za darmo. Do dyspozycji mieszkańców było trzynaście linii, które zaczną funkcjonować już od 1 sierpnia. Istotną zmianą jest zmiana oznaczeń linii. Dotychczas były to kolejno 0, 1, 2 itd. Teraz będą to kolejne litery alfabetu - od A do L oraz specjalna linia EX. W większości miast Polski przyjęły się oznaczenia za pomocą cyfr - Zawiercie będzie się wyróżniać i swoje autobusy będzie oznaczać literami. W trakcie testów można było usłyszeć wiele opinii, jednak przeważały te o braku dostatecznej informacji o zmianach. Wielu pasażerów nie wiedziało o testach lub też nie mogli znaleźć nowego rozkładu na wybranych przystankach. Miejmy nadzieję, że zmieni się to przy okazji następnych testów, które mają odbyć się w weekend 22-23 lipca.Jak będą kursowały autobusy według nowego rozkładu jazdy? Linią A pojedziemy z dworca PKP przez ulicę Polską, Piłsudskiego, Kościuszki, Powstańców Śląskich do dworca. Linia B prowadzić będzie z Kądzielowa przez ulicę Żabią, Miodową, Rolniczą, 11 listopada, Stary Rynek, Blanowską, Zaparkową, Piłsudskiego, Polską, Sienkiewicza, Leśną, Paderewskiego, przez dworzec PKP, Powstańców Śląskich, Wojska Polskiego, Miodową do Kądzielowa. Linia C poprowadzi z Blanowic przez Blanowską, Piłsudskiego, Leśną, przez dworzec PKP, Kościuszki, Stary Rynek, Obrońców Poczty Gdańskiej, Miodową, przez centrum Poręby do Poręby Niwki. Linią D pojedziemy z Włodowic, przez Parkoszowice, Pomrożyce, Kromołów, przez ulicę Łośnicką, Piłsudskiego, Kościuszki, przez dworzec PKP, ulicę Wojska Polskiego, do Strefy Aktywności Gospodarczej aż do hotelu Villa Verde. Linią E pojedziemy z Borowego Pola, przez Marciszów, ulicę 11 listopada, Stary Rynek, Piłsudskiego, Leśną, przez dworzec PKP, ulicę Reymonta, Paderewskiego, na Wydrę Zieloną i do Kromołowa. Linia F kursować będzie z Bzowa przez Fugasówkę, Wydrę Zieloną, Warty, ul. Reymonta aż na dworzec PKP. Linia G poprowadzi z dworca PKP, przez ulicę Kościuszki, Piłsudskiego, Zaparkową, do Blanowic i Rudnik, przez ulicę Oświatową, 11 listopada, Stary Rynek, Blanowską, Zaparkową, Piłsudskiego, Kościuszki z powrotem na dworzec PKP. Linia H pojedzie z Kromołowa do Bzowa i do Karlina i Kiełkowic. Linia J poprowadzi z Kromołowa, przez Żerkowice, Kalinówkę, Skarżyce, Kroczyce, Morsko, Skarżyce, Piecki z powrotem do Kromołowa. Linią K pojedziemy z dworca PKP przez Kościuszki, Żabki, Leśną, Warty, Wydrę Zieloną, Fugasówkę do Ogrodzieńca i Podzamcza. Linia L poprowadzi z Kromołowa przez Piecki, Skarżyce, Morsko, Żerkowice do Kalinówki i z powrotem do Kromołowa. Linia EX to specjalna linia przyspieszona z Zawiercia przez Porębę do Siewierza. 

Szczegółowy, godzinowy rozkład jazdy znajdziecie tutaj.6 komentarzy:

 1. A może zainteresujecie się po co miastu Zawiercie rzecznik prasowy i ile ta funkcja rocznie kosztuje ??? Rzecznik miasta jest potrzebny ? Urzędnicy i prezydent nie potrafią zdania sklecić czy co??? To jakaś megalomania!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zamiast rzecznika,kase przeznaczyć na uprzątnięcie skoszonej trawy oddzielającej pas zieleni od jezdni wzdłuż ulicy Paderewskiego od UM aż do Wart,wstyd dla całego miasta,skoszona trawa schnie gnije, schnie gnije i tak od pokosu do pokosu a chłopaki ze SM i inne osoby udają że tego nie widzą.Kierowcy zatrzymujący się na światłach pytają czy Z-cie to jeszcze miasto czy już wieś,sołtys na wsi bardziej dba o porządek od naszego władcy i pana.Wstyd,wstyd wstyd

   Usuń
  2. No, ale jakie piękne "coś" z kamieniami przy urzędzie postawili ! Ciekawe po co to i za ile ?!

   Usuń
 2. "Za pomocą CYFER"???????? Na litość... i pewnie jeszcze "za pomocą literów"?

  OdpowiedzUsuń
 3. "MIASTO ZAWIERCIE BĘDZIE SIĘ WYRÓŻNIAĆ?" NA PEWNO!!! TYLKO DLACZEGO Z TEJ ZŁEJ STRONY? ROZKŁAD JAZDY POZOSTAWIĘ BEZ KOMENTARZA... SŁÓW BRAK!!!

  OdpowiedzUsuń

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/