wtorek, 18 lipca 2017

Zawiercianie protestowali przed Sądem Rejonowym

Dziś, we wtorek 18 lipca przed siedzibą Sądu Rejonowego w Zawierciu odbyła się spontaniczna akcja protestacyjna pod hasłem "Łańcuch Światła".


To akcja sprzeciwu wobec zmianom w sądownictwie, o których tak wiele mówi się teraz w mediach i w parlamencie. W spotkaniu udział wzięło kilkudziesięciu mieszkańców Zawiercia i okolic. W trakcie spotkania przed zawierciańskim sądem mieszkańcy zapalili świece w symbolicznym geście. Odbyła się też dyskusja, którą poprowadziła Edyta Janowska. Głos zabierali m.in redaktor Jarosław Mazanek, mecenas Józef Grzebieluch, jeden z inicjatorów Robert Stypczyński oraz były sędzia Henryk Musiał. Organizatorem akcji była nieformalna grupa "Jura dla Demokracji".

Zobaczcie zdjęcia.
3 komentarze:

  1. Skoro w Zawierciu 19 osób jest przeciwko reformie sądów, czemu dało wyraz, tzn że 51 843 mieszkańców popiera tą reformę.:)

    OdpowiedzUsuń
  2. A może tych 19 odważnie pokazało tej reszcie,że można?

    OdpowiedzUsuń
  3. sami pracownicy sądu ???
    żenada...

    OdpowiedzUsuń

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/