czwartek, 20 lipca 2017

Coraz bliżej remont linii kolejowej Zawiercie-Częstochowa

To duża inwestycja kolejowa w naszym regionie. Niedługo rozpoczną się prace remontowe na 44 kilometrowym odcinku linii nr 1 od Zawiercia do Częstochowy.Według zamierzeń, modernizacja trasy kolejowej Zawiercie-Częstochowa potrwa 3 lata. W jej ramach wyremontowane zostanie 10 stacji i przystanków: Myszków, Poraj, Częstochowa Raków, Korwinów, Masłońskie Natalin, Żarki Letnisko, Myszków Nowa Wieś, Myszków Światowit, Myszków Mrzygłód oraz co ważne dla naszego miasta - przystanek Zawiercie Borowe Pole. Perony będą wyższe, co ułatwi wsiadanie do pociągów i bezpieczniejsze dzięki antypoślizgowej nawierzchni. Pojawią się nowe wiaty, ławki, oświetlenie i system informacji pasażerskiej. Zamontowany zostanie również monitoring.


Dzięki inwestycji zwiększy się komfort podróży, a także wzrośnie największa możliwa prędkość jazdy pociągów. Pociągi pasażerskie będą mogły poruszać się z maksymalną prędkością do 160 km/h, a towarowe do 120 km/h. Jej efektem będzie też dalsze skrócenie czasu przejazdu z Warszawy przez Częstochowę, do Katowic.
 
- Podpisana dzisiaj umowa na modernizację linii kolejowej Częstochowa – Zawiercie ma bardzo duże znaczenie dla Śląska. Kolej zwiększa komfort i bezpieczeństwo na trasie ważnej dla regionu i Polski. Dzięki temu mieszkańcy skorzystają z wygodnych podróży i lepszych stacji. Sprawniejszy będzie, tak ważny dla regionu, przewóz ładunków powiedział wicewojewoda śląski Mariusz Trepka podczas dzisiejszego briefingu prasowego w Katowicach.

Dziś, 20 lipca podpisano umowę z wykonawcą, czyli z Grupą ZUE S. A. Oznacza to, że teraz rozpocznie się projektowanie a następnie remont. Wykonawca ma na to łącznie 36 miesięcy, a więc remont powinien zakończyć się w 2020 roku.0 komentarze:

Prześlij komentarz

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/