piątek, 28 lipca 2017

Aluron Virtu Warta Zawiercie rośnie w siłę - trwają przygotowania do Plus Ligi

Zawierciański klub Aluron Virtu Warta wciąż przygotowuje się do rozgrywek w Plus Lidze. Do września pozostało coraz mniej czasu. Jakie zmiany zachodzą w siatkarskim klubie z Zawiercia?Z pewnością najważniejszą sprawą są międzynarodowe transfery. Aluron Virtu dokonał kilku wzmocnień składu. Do drużyny dołączyli: atakujący Grzegorz Bociek, rozgrywający Grzegorz Pająk, Taichiro Koga z Japonii i Krzysztof Andrzejewski obydwoje na pozycji libero, a także środkowy David Smith z USA oraz Matej Patak ze Słowacji na przyjęciu. Część z nowych zawodników już wprowadza się do naszego miasta, niektórzy dopiero przyjadą. Nowi siatkarze zamieszkają w zawierciańskich domach i blokach. Przypomnijmy, że już w maju dowiedzieliśmy się, że nowym szkoleniowcem zespołu będzie Włoch, Emanuele Zanini. W środowisku siatkarskim mówi się, że przeprowadzone transfery to bardzo dobre ruchy klubu, a Aluron Virtu ma szansę na wysokie miejsce w tabeli.


- Kolejne transfery, których dokonał nasz klub zostaną ogłoszone jeszcze w tym tygodniu. Z uwagi na obowiązki kadrowe kilku naszych zawodników biorących udział w zgrupowaniach reprezentacji swoich krajów, termin oficjalnej prezentacji drużyny nie jest jeszcze znany - mówił w środę w wywiadzie dla OtoZawiercie.pl Sebastian Gaszek, dyrektor zarządzający Aluron Virtu Warta Zawiercie S.A. 

- Pierwszy trening naszego zespołu odbędzie się w dniu 1 sierpnia przy ul. Blanowskiej 40 i będzie otwarty dla publiczności. Zawodnicy oraz trenerzy po zakończonym treningu będą do dyspozycji kibiców - mówił dalej dyrektor.

Jak wygląda sprawa przygotowań od strony technicznej? Przypomnijmy, że klub musi spełnić wymagania Plus Ligi, takie jak m.in 1500 miejsc siedzących. O to dba zawierciański Ośrodek Sportu i Rekreacji.

- Zamówiliśmy mobilne, teleskopowe trybuny, które będą ustawiane na dole. Dzięki temu zyskamy 440 nowych miejsc siedzących. Ponadto, kupiliśmy też małe, dwurzędowe trybuny mobilne, które będziemy ustawiać na górze, nad widownią. One dadzą nam 76 miejsc. Wartość tego przedsięwzięcia to ok. 124 tys. zł netto. Do tego dochodzi jeszcze budowa nowego pomieszczenia magazynowego z tyłu hali, w którym będziemy przechowywać te trybuny. Jego budowa ruszy lada dzień. Ponadto zapewnimy doświetlenie hali, kupimy też nową nawierzchnię oraz stoliki. Generalnie staramy się robić co w naszej mocy, aby spełnić oczekiwania i pomóc w organizacji rozgrywek w nowym sezonie - mówi w rozmowie z Portalem OtoZawiercie.pl Jacek Latko, dyrektor OSiR Zawiercie.
2 komentarze:

  1. To wszystko razem dalej nie daje 1500 miejsc!

    OdpowiedzUsuń
  2. Jaki portal takie opis blogowy

    OdpowiedzUsuń

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/