czwartek, 22 czerwca 2017

Nie będzie remontu DW 791?

Chociaż mówiło się, że droga wojewódzka nr 791 zostanie wyremontowana już wkrótce, wygląda na to, że sprawa stała się dość odległa. Tak zadecydował Zarząd Dróg Wojewódzkich.


Chodzi o drogę, która w Zawierciu biegnie ulicami Rolniczą i Mrzygłodzką. Według planów, DW 791 miała zostać kompleksowo zmodernizowana. Przebudowa miała polegać na całkowitym rozebraniu konstrukcji drogi i wybudowaniu jej od nowa, wraz z m.in przystankami, chodnikami, zatokami autobusowymi. Projekt został wykonany. Szacowany koszt przebudowy drogi wynosi około 159 mln złotych. O tym, czy droga zostanie wyremontowana miała zadecydować komisja konkursowa. Zespół podjął jednak niekorzystną dla Zawiercia decyzję.


- Zgodnie z decyzją komisji konkursowej inwestycja ta została wpisana na listę rezerwową. Innymi słowy nie otrzymała dofinansowania w bieżącej perspektywie budżetu funduszy unijnych. Zatem nie wiadomo kiedy zostanie zrealizowana. - mówi dla OtoZawiercie.pl Ryszard Pacer, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/