poniedziałek, 22 maja 2017

Włoch został nowym trenerem Aluron Virtu

Zaskakująca informacja dla sportowego środowiska w Zawierciu. Nowym trenerem klubu siatkarskiego Aluron Virtu Warta Zawiercie został Włoch, Emanuele Zanini. 


Po bardzo udanym sezonie i spektakularnym awansie do Plus Ligi przyszedł czas na zmiany w klubie. Pierwszą z nich i jednocześnie najważniejszą, jest zmiana trenera. Będzie nim 52-letni Emanuele Zanini, urodzony we Włoszech w San Giovanni del Dosso. W swojej karierze był szkoleniowcem reprezentacji Turcji i Słowenii. Prowadził także znane włoskie kluby siatkarskie. Teraz Zanini będzie pierwszy raz trenował polską drużynę.


- Zdecydowałem się podpisać kontrakt z Aluron Virtu z kliku powodów. Pierwszym powodem jest ogromne zainteresowanie siatkówką w Zawierciu - podkreśla Zanini. - Oglądałem spotkania barażowe i atmosfera, która panowała na trybunach była rewelacyjna - mówi trener. - Podoba mi się charakter zawodników oraz to, że nie ma dla nich straconych piłek, co pokazali w niejednym meczu. Jesteśmy w trakcie budowania nowego składu. Chciałbym, aby nowy zespół cechowała charyzma oraz waleczność. Myślę, że po wzmocnieniu kilkoma zawodnikami jesteśmy w stanie pokazać nową jakość w PlusLidze - mówi nowy szkoleniowiec Aluron Virtu Warta Zawiercie w wypowiedzi dla klubowego portalu. 

Jak się dowiadujemy, dotychczasowy trener zawiercian, Dominik Kwapisiewicz pozostanie w klubie. Będzie teraz pełnił funkcję asystenta trenera. Jedno jest pewne - w najbliższym czasie szykują się spore zmiany w zawierciańskim sporcie. Już na jesień tego roku mieszkańcy będą mogli oglądać mecze siatkówki na najwyższym poziomie. Do naszego miasta będą przyjeżdżać chociażby takie kluby jak Jastrzębski Węgiel, ZAKSA Kędzierzyn-Koźle czy też Lotos Trefl Gdańsk. Jednak do tego czasu Aluron Virtu musi się jeszcze dobrze przygotować. Zawierciański klub czekają zapewne kolejne zmiany zawodników, a także spore wyzwania organizacyjne.


fot. alchetron.com0 komentarze:

Prześlij komentarz

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/