czwartek, 11 maja 2017

Projekt społeczny o historii Zawiercia

Uczennice klas pierwszy z II Liceum Ogólnokształcącego im. Heleny Malczewskiej w Zawierciu realizują projekt pod hasłem "Mój region - moja historia. Oblicze apokalipsy".


To kolejne przedsięwzięcie licealistów z naszego miasta realizowane w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady "Zwolnieni z teorii". W ramach projektu powstałą wystawa historyczna przedstawiająca czasy II wojny światowej. Zawiera ona m.in. zdjęcia Zawiercia sprzed lat oraz biogramy sławnych postaci tj. ks. Bolesława Wajzlera, Henryka Jaklicza, Jana Gubały i Stanisława Holenderskiego. W kwietniu wystawę można było podziwiać w Księgarni Edukacyjnej, a obecnie znajduje się ona w Szkole Podstawowej nr 6 i będzie tam do 12 maja. 

W ramach wykonywania zadań projektowych odbywają się także spotkania z uczniami szkół podstawowych i gimnazjalnych z powiatu zawierciańskiego. Podczas wykładów młodzi ludzie przedstawiają historię miasta, a także organizują quizy. Inicjatorkami projektu są Alicja Widawska i Rozalia Jaros.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/