piątek, 5 maja 2017

Pierwszy "Zawierciański Spacer z Historią" - zdjęcia

Dziś, 5 maja zorganizowano pierwszy z trzech zaplanowanych "Zawierciańskich Spacerów z Historią". To akcja zainicjowana przez harcerzy z 4 Szczepu Harcerskiego im. Batalionu Obrony Narodowej "Zawiercie".


Tytuł dzisiejszego spotkania brzmiał "Retrospektywny spacer ulicami Starego Zawiercia". Grupa 32 osób przeszła ulicami Zawiercia razem ze Zdzisławem Kluźniakiem, historykiem Klubu Pasjonatów Historii Lokalnej w Porębie, który wcielił się w rolę przewodnika. Pan Zdzisław przedstawił ciekawe fakty związane z początkami miejskości i historią gospodarczą Zawiercia. Historyk przygotował także stare fotografie miasta, aby pokazać jak duże zmiany przeszło Zawiercie na przestrzeni wielu dekad. Mieszkańcy ruszyli spod kaplicy przy rondzie Wiesława Ochmana i przeszli ulicami Apteczną, Marszałkowską, Towarową, 3 maja i Powstańców Śląskich. Spacer zakończył się na ulicy Leśnej, pod siedzibą Galerii Muzealnej Leszka Dutki. 

Kolejny spacer odbędzie się 12 maja i zostanie przeprowadzony pod hasłem "Perła XIX architektury - Osiedle TAZ". Portal OtoZawiercie.pl objął patronat medialny nad akcją. 


1 komentarz:

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/