niedziela, 14 maja 2017

Karolina Szlama w Galerii Muzealnej

Już w tą środę 17 maja jak zwykle o 18:00 odbędzie się kolejne spotkanie w ramach Laboratorium Nauki i Twórczej Ekspresji w Galerii Muzealnej przy ul. Leśnej. Tym razem wiodącym tematem będzie polski parlamentaryzm i polska sztuka filmowa.


Gośćmi wieczoru będą: profesor dr. hab. Andrzej Stroynowski, autorytet w badaniach nad polskim parlamentaryzmem. Autor książek, publikacji i biogramów ważnych postaci osiemnastowiecznej Rzeczypospolitej publikowanych w Polskim słowniku biograficznym. Autor rozważań zawartych w "Wieczorach sejmowych".

Następnym gościem będzie zawiercianka, Karolina Szlama. Absolwentka Wydziału Radia i Telewizji im. K. Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, producentka filmów fabularnych, dokumentalnych oraz reklam. Na swoim filmowym koncie może wymienić takie produkcje jak m.in.: Gejsza, Tomasz Majewski. Tak się robi historię. Aktualnie pracuje nad najnowszym pełnometrażowym kinowym filmem "Day Rises. I Fall." z udziałem międzynarodowej obsady aktorskiej. 

Kolejnym gościem będzie dr n. hum. Stanisław Janicki, historyk kina, popularyzator sztuki filmowej, pisarz, dziennikarz, krytyk filmowy, reżyser, scenarzysta i twórca programów telewizyjnych „W starym kinie”, „Kalejdoskop Polskiego Filmu” oraz felietonista RMF Classic. Na swoim koncie ma ponad 40 realizacji, zarówno filmów fabularnych jak i dokumentalnych, krótkometrażowych i seriali oraz 10 książek o tematyce filmowej.

Patronat medialny nad wydarzeniem objął Portal OtoZawiercie.pl.
0 komentarze:

Prześlij komentarz

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/