środa, 3 maja 2017

226. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Za nami uroczystości z okazji 226. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Obchody po raz kolejny zorganizowano na placu Teodora Stosika pod Pomnikiem Nieznanego Żołnierza w Zawierciu.


Na początek, po odśpiewaniu hymnu, głos zabrał prezydent Witold Grim, który wygłosił przemówienie. Następnie uczestnicy wysłuchali krótkiego programu artystycznego w wykonaniu Alicji Paduli, Natalii Kuban i Patryka Wnuka. Nie zabrakło także modlitwy, którą poprowadził ksiądz Adam Dróżdż. Na zakończenie delegacje złożyły wiązanki kwiatów. Po zakończonych uroczystościach zgromadzeni udali się do Bazyliki pw. św. Apostołów Piotra i Pawła na Mszę Świętą sprawowaną w intencji Ojczyzny.


Zobaczcie zdjęcia. 0 komentarze:

Prześlij komentarz

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/