poniedziałek, 17 kwietnia 2017

Zawierciańskie Spacery z Historią

Powstała bardzo ciekawa akcja, która wyszła z inicjatywy harcerzy z 4 Szczepu Harcerskiego im. Batalionu Obrony Narodowej "Zawiercie". W najbliższym czasie odbędą się "Zawierciańskie Spacery z Historią", czyli trzy spotkania poświęcone przeszłości naszego miasta.


Pierwszy spacer zostanie zorganizowany 28 kwietnia i jego hasło brzmieć będzie "Śladem zawierciańskich Żydów". Mieszkańcy będą podążać od sklepu Społem przy ul. Aptecznej do Cmentarza Żydowskiego. Przewodnikiem będzie Marcin Bergier. Następne spotkanie odbędzie się 5 maja i będzie to "Retrospektywny spacer ulicami Starego Zawiercia". Zawiercianie przejdą od kaplicy przy rondzie im. Wiesława Ochmana do Willi Erbego przy Leśnej. Przewodnikiem będzie Zdzisław Kluźniak. Ostatni spacer odbędzie się 12 maja pod hasłem "Perła XIX architektury - Osiedle TAZ". Uczestnicy rozpoczną spacer pod Domem Rzemiosła przy ul. Piłsudskiego i przejdą w kierunku Bazyliki św. ap. Piotra i Pawła. Przewodniczyć będzie ponownie Zdzisław Kluźniak.

Wszystkie spacery rozpoczynać się będą o godzinie 16:15. Patronat medialny nad akcją objął Portal OtoZawiercie.pl.2 komentarze:

  1. Gdzie na Aptecznej jest sklep >Społem<? Czy może chodzi o pawilon na Starym Rynku? Jeśli to ma być miejsce zbiórki,to proszę precyzyjnie.

    OdpowiedzUsuń
  2. Tak. Ma Pan/Pani rację. Chodzi o Społem na Starym Rynku. Dziękujemy za uwagę!

    Organizatorzy.

    OdpowiedzUsuń

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/