poniedziałek, 3 kwietnia 2017

Zarząd Zuzanki chce zmienić projekt zagospodarowania "łąk"

Ciąg dalszy sprawy zagospodarowania terenów znajdujących się na osiedlu Zuzanka. Mieszkańcy zgłosili swoje uwagi do projektu, który ich zdaniem jest niewystarczający.


Przypomnijmy, że w marcu Urząd Miejski ogłosił konsultacje ws. koncepcji zagospodarowania terenów. Mieszkańcy mailowo mogli zgłaszać swoje sugestie.

- Otrzymaliśmy koncepcję zagospodarowania terenów zielonych na osiedlu Zuzanka. Zamysł jest taki, by na "łąkach" obok ławek, alejek i tras rowerowych powstała siłownia zewnętrzna oraz plac zabaw. Między innymi na podstawie tych założeń przygotowany zostanie projekt. Teraz poddamy koncepcję zagospodarowania terenu pod zaopiniowanie mieszkańcom. - mówił w marcu rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego Łukasz Czop.

Jak zapowiadali przedstawiciele zawierciańskiego magistratu, prace miałyby ruszyć jeszcze w tej połowie roku. Nie wiadomo jednak ile będzie warte to przedsięwzięcie. Na początku mówiło się o kwocie 50 tysięcy złotych, ale według zapowiedzi miała ona zostać zwiększona. Mieszkańcy osiedla Zuzanka zgłosili swoje uwagi do zamieszczonej koncepcji. Ich zdaniem projekt jest niekompletny. Jak czytamy w piśmie skierowanym do Witolda Grima 14 marca, mieszkańcy oczekują m.in wielofunkcyjnego boiska, górki do zabawy z sankami, gier podwórkowych i miejsca na ognisko. Proponują też powstanie alejki z ławkami wzdłuż Potoku Łośnickiego, utwardzenie nawierzchni po byłym basenie pod ewentualne imprezy i zbudowanie parkingu.

- Na chwilę obecną oczekujemy na stanowisko prezydenta, który ogłaszając konsultacje powinien uwzględnić w projekcie oczekiwania mieszkańców przekazane w piśmie z dnia 7 i 14 marca br. Chyba, że prezydent kolejny raz będzie chciał udowodnić, że nie liczy się z głosem mieszkańców, którzy tak naprawdę najlepiej wiedzą jakie są ich potrzeby i czego im brakuje na osiedlu. W ocenie mieszkańców, inwestycja o znacznym nakładzie finansowym nigdy nie powinna być uzależniona od jednej osoby lub osób, które nie są mieszkańcami osiedla. Łącznie udało nam się zebrać ponad 200 podpisów. - mówi dla OtoZawiercie.pl Tomasz Dudek, przewodniczący Zarządu Osiedla Zuzanka.

- Na uwagę dodatkowo zasługuje fakt, iż za obecnej kadencji powstał już chyba czwarty projekt zagospodarowania wspomnianych terenów zielonych, a co najciekawsze pierwszy został w pełni przez mieszkańców zaakceptowany i posiadał wszystkie wymagane uzgodnienia, jednak kolejny raz mieszkańcy naszego osiedla zostali wystawieni do przysłowiowego "wiatru". - dodaje Tomasz Dudek.

Jak dalej potoczy się ta sprawa? Zobaczymy.


Koncepcja zamieszczona na stronie magistratu 3 marca 2017.

2 komentarze:

  1. Zuzanka piękna dzielnica, pasma zieleni powinny zostać, żeby chociaż psy wyprowadzać na "dzikie" tereny na spacery

    OdpowiedzUsuń
  2. Zgodnie z wolą większości mieszkańców wyrażona podczas zebrania osiedlowego omawiane tereny powinny zachować charakter rekreacyjny. W Zawierciu brakuje terenów zielonych gdzie można się opalać i odpoczywać w relatywnej ciszy i spokoju. Koncepcja lansowana prze Pana Dudka jest absurdalna - mająca na celu zniszczenie jednego z ostatnich takich miejsc na terenie naszego miasta. Nie potrzebne nam kolejne zaniedbane boisko kolejny parking czy miejsce na imprezy - to wszystko w Zawierciu już mamy. Przedstawiony przez UM plan z ścieżką rowerową placem zabaw i siłownią jest aż nad to wystarczający.

    OdpowiedzUsuń

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/