czwartek, 6 kwietnia 2017

WOŚP wspiera zawierciański szpital

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy kolejny raz wsparła Szpital Powiatowy w Zawierciu. Tym razem podarowała placówce kardiomonitor.


Do Oddziału Dziecięcego zawierciańskiej placówki dotarł już ostatni sprzęt, przyznany w ramach 24. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jest nim kardiomonitor. Dotychczas w ramach ubiegłorocznego Finału, fundacja doposażyła Oddział w USG i pulsoksymetr. 

- Otrzymana aparatura jest bardzo wysokiej klasy i stanowi ważne uzupełnienie posiadanego sprzętu medycznego. Z pewnością przyczyni się do polepszenia jakości świadczonych usług medycznych w Oddziale. - podkreśla dyrektor szpitala Anna Pilarczyk-Sprycha.

Obecnie szpital czeka na rozstrzygnięcie wniosku z tegorocznego, 25. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zawierciańska placówka jest od lat wspierana przez fundację, co można zauważyć poruszając się po szpitalu. Sprzęty przekazywano już w ubiegłych latach m.in na Oddział Noworodków, Noworodków i Wcześniaków oraz Dziecięcy.

1 komentarz:

  1. A kiedy w tej wiosce pojawi się Rezonans magnetyczny ?

    OdpowiedzUsuń

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/