poniedziałek, 3 kwietnia 2017

Międzynarodowy Dzień Teatru w "jedynce"

30 marca gimnazjaliści z "jedynki" świętowali Międzynarodowy Dzień Teatru. Zorganizowali przedstawienie na podstawie "Dziadów".


W tym dniu korytarz Gimnazjum nr 1 im. T. Kościuszki w Zawierciu przez kilka godzin stał się profesjonalną sceną, pełną rekwizytów i gry świateł. Wszystko to za sprawą grupy młodych aktorów, którzy pod opieką dwóch nauczycielek języka polskiego, w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Teatru, przygotowali przedstawienie na podstawie II części "Dziadów" Adama Mickiewicza według scenariusza i reżyserii Józefa Niedźwieckiego. To kolejny spektakl zrealizowany we współpracy z Zawierciańskim Uniwersytetem Trzeciego Wieku. Uczniowie-aktorzy przedstawili społeczności szkolnej tajemniczy obrzęd dziadów z czasów pogańskich. Słowo wstępne wygłosił sam reżyser, nawiązując do przesłania utworu, podkreślając wartość tradycji. Zdjęcia wykonała Ola Mazur.


0 komentarze:

Prześlij komentarz

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/