czwartek, 20 kwietnia 2017

Konsorcjum Stali buduje nową halę i planuje zwiększyć zatrudnienie

Zawierciański oddział spółki Konsorcjum Stali rozwija się. Firma w tym roku rozpoczęła budowę nowej hali magazynowej, a w przyszłości ma plan zwiększenia zatrudnienia w naszym mieście.


Przejeżdżając obok siedziby przedsiębiorstwa przy ul. Paderewskiego w Zawierciu nie można nie zauważyć trwającej od kilku miesięcy dużej inwestycji. Konsorcjum Stali powiększyło swój teren i buduje nowe Centrum Serwisowe.

- Dla lokalnych mieszkańców to dawna firma Bodeko s.c., która po połączeniu w 2008 roku z Konsorcjum Stali S.A. stworzyła jeden podmiot i zmieniła nazwę. Był to bardzo ważny krok dla rozwoju spółki, która dalej dynamicznie się rozwija. W 2016 roku Rada Nadzorcza zatwierdziła przyjęty przez Zarząd spółki plan inwestycyjny opiewający na kwotę 55 mln zł zawierający rozbudowę oddziałów w Lublinie, Warszawie i Zawierciu. Realizowana obecnie inwestycja to właśnie część założonego planu. Przy ul. Paderewskiego 120 powstaje Centrum Serwisowe Stali. Będzie to hala magazynowa z czterema nawami, o powierzchni 8200 mkw. Wyposażona będzie w 10 suwnic oraz dodatkowe urządzenia do wstępnej obróbki stali. Mowa tutaj o cięciu, wierceniu, śrutowaniu i wypalaniu plazmowym. Oddanie do użytku tej inwestycji, pozwoli na dotarcie do nowego grona klientów, którzy potrzebują wstępnie przerobionego i przygotowanego półproduktu z oferowanej przez naszą firmę stali. - tłumaczy w rozmowie z OtoZawiercie.pl Marcin Miśta, Członek Zarządu ds. handlu.

Na placu budowy pracują ciężkie sprzęty. Głównym wykonawcą inwestycji jest firma Awbud. Główna konstrukcja hali jest już gotowa. Jak mówią przedstawiciele Konsorcjum Stali, inwestycja realizowana jest zgodnie z planem, a przewidywany czas zakończenia to przełom czerwca i lipca 2017. Po ukończeniu prac przewiduje się zwiększenie zatrudnienia.

- Nasza spółka w oddziale Zawiercie zatrudnia na dzień dzisiejszy 136 osób, a po oddaniu inwestycji do użytku zatrudnienie docelowo wzrośnie o 40 osób. - mówi Marcin Miśta.

Konsorcjum Stali jest liderem w branży produkcji zbrojeń budowlanych oraz jedną z największych firm zajmujących się dystrybucją wyrobów hutniczych w Polsce. W całym kraju KS posiada 6 zakładów produkcyjnych oraz 12 oddziałów handlowych. W 2014 firma przeniosła siedzibę zarządu z Warszawy do Zawiercia. 

6 komentarzy:

 1. zatrudnia 136 osób z czego 100 robi w biurze a fizoli 30 stu godziny nadliczbowe w zeszyt pisane tak sie dba o tych na dole

  OdpowiedzUsuń
 2. firma się rozwija tylko nie ludzie mentalność zarządu tragedia

  OdpowiedzUsuń
 3. ciekawe jakie stawki będą bo te co słyszałem od ludzi co pracują to śmiech na sali !!!

  OdpowiedzUsuń
 4. a mój komentarz nie został dodany..nie wiem dlaczego jak tylko napisałem o warunkach pracy m in w intercor ...czy wszystko jest cenzurowane ?? nigdy już nie zalukam Twojej strony młody jako

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Żaden komentarz nie jest cenzurowany bo czemu miałby być? Każdy może wypowiedzieć się na dowolny temat a portal jest tylko miejscem dyskusji. Do moderacji nie dotarł żaden taki komentarz ze słowem "Intercor". Proszę spróbować dodać go jeszcze raz. Pozdrawiam!

   Usuń
  2. Nie wypowiadaj sie bo umre ze smiechu

   Usuń

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/