piątek, 7 kwietnia 2017

Jakie będą nowe inwestycje w Strefie Aktywności Gospodarczej?

Rozwój gospodarczy miasta to kwestia, na którą mieszkańcy zwracają największą uwagę. OtoZawiercie.pl sprawdza, co obecnie dzieje się w Strefie Aktywności Gospodarczej.


Jedną z głównych bolączek Zawiercia jest trudna sytuacja na rynku pracy. W lutym 2017 stopa bezrobocia w naszym mieście wyniosła 11,8 %, przy czym w województwie śląskim wynosi ona 6,8 %. Według założeń, nowe fabryki mają powstawać w Strefie Aktywności Gospodarczej co w konsekwencji ma dać nowe miejsca pracy. To właśnie tam funkcjonuje Agencja Rozwoju Zawiercia, która jest odpowiedzialna za pozyskiwanie nowych inwestorów. Chociaż SAG istnieje już 10 lat, dopiero teraz można zauważyć tam nieco większe zmiany. Jakie inwestycje trwają obecnie w Strefie i jakie są plany na najbliższe miesiące? Jak można zaobserwować, budują się nowe zakłady, a istniejące firmy rozwijają.

- Aktualnie trwa rozpoczęta w ubiegłym roku budowa nowego zakładu produkcyjnego należącego do naszego inwestora Grupy Virtu i drugi zakład do kolejnego inwestora, obydwa przy ul. Technologicznej. Kolejną inwestycją w SAG jest budowa hali przy nowej lakierni na terenie zakładu produkcyjnego Aluron. Będzie to hala magazynowa wyposażona w suwnice, które umożliwią szybki załadunek pomalowanych zleceń bezpośrednio na samochód, który zawiezie je do klienta. Realizowana jest również rozbudowa zakładu produkcyjnego firmy Promar. W lipcu br. firma Olmar planuje rozpocząć prace budowlane, które mają trwać do lipca 2018r. Kolejny inwestor ma rozpocząć roboty budowlane w drugiej połowie 2017. - odpowiada Wojciech Chrapek, specjalista ds. obsługi inwestora w Agencji Rozwoju Zawiercia.

Jak przekazali pracownicy Agencji, sporym zainteresowaniem cieszą się nowe działki inwestycyjne przy ul. Podmiejskiej. Znajduje się tam dziewięć działek na sprzedaż. Jak dowiedział się OtoZawiercie.pl,  potencjalni inwestorzy złożyli 4 listy intencyjne. Jeśli chodzi o inwestycje miejskie, to w tym roku miasto chce wybudować chodnik i poszerzyć jezdnię ulicy Technologicznej, na co chce przeznaczyć około 165 tysięcy złotych. Przebudowana ma być też ul. Podmiejska.

Pytanie, na które odpowiedź interesuje największą część mieszkańców, to ile dzięki tym inwestycjom powstanie nowych miejsc pracy. Co szacuje Agencja Rozwoju Zawiercia?

- W tym roku przewidujemy powstanie około 130 nowych miejsc pracy, co związane jest z zakończeniem budowy zakładu produkcyjnego Virtu. Kolejne powstanie nowych miejsc pracy zależeć będzie przede wszystkim od tempa realizacji robót budowlanych prowadzonych przez poszczególnych inwestorów. Spodziewamy się w tym roku, że w naszym mieście czterech inwestorów zakupi grunt i rozpocznie realizację swoich projektów. - mówi Wojciech Chrapek.
9 komentarzy:

 1. coż z tego jak daja 2000 brutto w dabrowie daja wiecej

  OdpowiedzUsuń
 2. No to Ukraińcy będą mieć pracę.

  OdpowiedzUsuń
 3. i nauczyciele :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A co nauczyciele mają z tym wspólnego?

   Usuń
 4. Raczej w tym roku Virtu nie bd skończone... Inwestor wziął kasę i uciekł a robota stoi i gania się wiatr po hali

  OdpowiedzUsuń
 5. szkoda tylko, że praca dla ukraińców

  OdpowiedzUsuń
 6. to miasto i jego pseudopracodawcy to porażka

  OdpowiedzUsuń
 7. Pytanie jak najbardziej zasadne tylko odpowiedź pachnie odgrzewanym kotletem.

  OdpowiedzUsuń

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/