czwartek, 6 kwietnia 2017

Halina Kunicka w Zawierciu

Przed nami kolejne wydanie Laboratorium Nauki i Twórczej Ekspresji w Galerii Muzealnej Leszka Dutki. W środę tuż po świętach w muzeum wystąpi Halina Kunicka. 


Tym razem tematem głównym będzie sztuka estradowa, wokół której toczyć się będą wykłady i rozmowy. Wśród tematów pojawi się także ten o wielokulturowości Lwowa, o tradycjach patriotycznych polskich domów i o aktualnej sytuacji na Ukrainie.

Gościem wieczoru będzie Halina Kunicka. Mówi się, że to dama polskiej piosenki, a zarazem zwyczajna kobieta. Zaśpiewała setki niezapomnianych piosenek. Na scenie obecna niezmiennie od 50 lat. Do jej najbardziej znanych utworów należą m.in "Świat nie jest taki zły", "To były piękne dni", "Niech no tylko zakwitną jabłonie" czy też "Orkiestry dęte".  Nagrała 17 albumów płytowych, które sprzedały się w nakładzie przekraczającym łącznie ponad milion egzemplarzy. 

Galerię odwiedzi również dr Krzysztof Czajkowski, historyk literatury, profesor Katedry Polonistyki w Kijowskim Uniwersytecie Slawistycznym i doktor honoris causa Kijowskiego Uniwersytetu. Obecnie związany z Instytutem Filologii Polskiej AJD w Częstochowie oraz Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Laureat programu stypendialnego Fundacji na rzecz Nauki Polskiej, redaktor, autor wstępu i opracowania czterojęzycznej edycji sonetów krymskich Adama Mickiewicza pod patronatem ONZ Unesco.

Patronat medialny nad wydarzeniem objął Portal OtoZawiercie.pl.0 komentarze:

Prześlij komentarz

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/