środa, 15 marca 2017

Spotkanie z Wojciechem Paculą - zdjęcia

Za nami trzecie w tym roku spotkanie w ramach Laboratorium Nauki i Twórczej Ekspresji w Galerii Leszka Dutki w Zawierciu. Tematem wydarzenia były "Cuda świata. Wojny i pieniądze. Gwiazdozbiór sztuki - Jeziorany". 


Spotkanie rozpoczął dr Marcin Janeczek, który przedstawił rozważania na tematy związane z historią. Wśród poruszanych wątków znalazły się m.in dawne cywilizacje, wojny, konflikty i pieniądze. Następnie głos przekazano zaproszonemu gościowi, Wojciechowi Pacule. Dziennikarz i reporter Polskiego Radia Katowice opowiadał o sztuce radiowej i fenomenach słuchowisk radiowych. Mówił też o ich popularności i powiązaniach z pokrewnymi formami sztuki takimi jak np. literatura, teatr czy film. Podczas spotkania nie zabrakło wizualizacji i materiałów filmowych. Galeria Muzealna Leszka Dutki po raz kolejny zamieniła się w "kawiarnię artystyczną", dzięki stolikom, kawie i herbacie, na którą mógł liczyć każdy uczestnik spotkania.

Następne spotkanie w Galerii przy Leśnej odbędzie się w środę 19 kwietnia o 18:00. 0 komentarze:

Prześlij komentarz

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/