piątek, 3 marca 2017

Międzynarodowy Strajk Kobiet w Zawierciu

W marcu w kraju i na świecie odbędą się protesty kobiet. Taka inicjatywa zostanie zorganizowana również w Zawierciu już 8 marca.


Za przeprowadzenie strajku w naszym mieście odpowiedzialny będzie zawierciański oddział ruchu Ogólnopolski Strajk Kobiet, który w październiku zorganizował dwa "czarne poniedziałki" w Zawierciu. Wtedy zawiercianie protestowali przeciwko zaostrzaniu ustawy aborcyjnej. Teraz cel jest inny. Kobiety żądają "pełni praw reprodukcyjnych, państwa wolnego od zabobonów, wdrożenia i stosowania Konwencji Antyprzemocowej i poprawy sytuacji ekonomicznej kobiet". 

Podczas protestu uczestnicy ponownie ubiorą się na czarno. Miejscem strajku będzie fontanna miejska na placu św. Jana Pawła II. Odbędzie się on w środę 8 marca o godzinie 17:00.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/