piątek, 3 marca 2017

Kiedy "łąki" na Zuzance zostaną zrewitalizowane? Mieszkańcy dopytują

Temat modernizacji terenów zielonych na osiedlu Zuzanka w Zawierciu poruszany jest już od lat. Z roku na rok terminy rozpoczęcia prac są przekładane. Kiedy mieszkańcy doczekają się inwestycji?


"Łąki", bo o nich tu mowa, to tereny położone między parafią św. Stanisława Kostki a ulicami Kombatantów, Przyjaciół i Źródlaną. W przeszłości w tym miejscu znajdował się basen. Od kilkunastu lat teren jest pusty i zaniedbany. O rewitalizację tego miejsca od wielu lat zabiegają mieszkańcy i zarząd osiedla.

Podczas ostatniego zebrania osiedla, które odbyło się 24 lutego w Szkole Podstawowej nr 9, mieszkańcy dopytywali o szczegóły w tej sprawie. Nie zabrakło dyskusji i ostrej wymiany zdań. Jak podkreślali uczestnicy zebrania, w przeszłości pojawiało się już wiele projektów i żaden nie doszedł do skutku. Jako przedstawiciel zawierciańskiego magistratu na spotkaniu obecny był wiceprezydent ds. gospodarczych Marek Borowik, który odpowiadał na pytania.

- "Łąki" to bardzo duży teren, który chcemy przekształcić na coś w rodzaju parku miejskiego. Powstaną tu alejki, ławki, kosze, oświetlenie oraz urządzenia do ćwiczeń i zabaw. Póki co będziemy realizować pierwszy etap, ale to nie koniec. Oczekujemy, abyście państwo powiedzieli, co jeszcze chcecie, aby powstało w tym miejscu. - mówił wiceprezydent Marek Borowik.

Podczas zebrania osiedla znów zabrakło jednak konkretnych informacji. Nie wiadomo kiedy mogą ruszyć prace i jak w ostateczności wygląda projekt zagospodarowania "łąk". Wątpliwości budzi również fakt, że w budżecie miasta na 2017 rok na ten cel przewidziano jedynie 50 tysięcy złotych. O wyjaśnienie poprosiłem rzecznika zawierciańskiego magistratu, Łukasza Czopa.

- W budżecie na rewitalizację faktycznie zapisano 50 tys. zł, ale to wcale nie oznacza, że tyle środków zostanie przeznaczonych na ten cel. Najprawdopodobniej już podczas najbliższej sesji budżet zostanie znowelizowany, a środki na ten cel zwiększone. Ostateczną wartość inwestycji i tak poznamy dopiero po zakończeniu procedur przetargowych. Chcielibyśmy, żeby prace ruszyły jeszcze w tej połowie roku. - mówi Łukasz Czop, rzecznik Urzędu Miejskiego.

- W tym tygodniu otrzymaliśmy koncepcję zagospodarowania terenów zielonych na osiedlu Zuzanka. Zamysł jest taki, by na "łąkach" obok ławek, alejek i tras rowerowych powstała siłownia zewnętrzna oraz plac zabaw. Między innymi na podstawie tych założeń przygotowany zostanie projekt. Teraz poddamy koncepcję zagospodarowania terenu pod zaopiniowanie mieszkańcom. - dodaje rzecznik.

Dziś na stronie magistratu pojawiła się koncepcja zagospodarowania terenu. Można ją zobaczyć poniżej. Mieszkańcy mogą zgłaszać swoje sugestie w terminie do 7 marca na mail: promocja@zawiercie.eu
0 komentarze:

Prześlij komentarz

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/