czwartek, 16 marca 2017

Dom Dziecka i SP9 proszą o wsparcie

Dwie placówki z Zawiercia biorą udział w plebiscytach, dzięki którym mogą poprawić warunki dla najmłodszych mieszkańców miasta.


Ośrodek Wsparcia Dziecka i Rodziny w Zawierciu przy ul. Daszyńskiego chce doposażyć swoje boisko sportowe. Stowarzyszenie "Kreatywny dzieciak" zgłosiło projekt pt. „Wspólne miejsce - wspólna sprawa” do konkursu fundacji Tesco Pomagamy.

- Ważnym aspektem w projekcie jest wzmocnienie więzi pomiędzy podopiecznymi, przebywającymi w Ośrodku Opiekuńczo - Wychowawczym, a ich rówieśnikami. - mówią inicjatorzy projektu.

Aby przedsięwzięcie doszło do skutku trzeba głosować na projekt przy okazji robienia zakupów w sklepach Tesco w Zawierciu i Porębie. Przy kasach ustawione są urny, gdzie wrzuca się żetony otrzymane od kasjerów. Robić to można jeszcze do 4 kwietnia. Jeśli inicjatywa zwycięży w głosowaniu, Ośrodek otrzyma grant w wysokości 5000 zł.
Do kolejnego konkursu zgłosiła się Szkoła Podstawowa nr 9. Placówka bierze udział w internetowym plebiscycie pn. "Extra Stołówki", gdzie do wygrania są remonty i wyposażenie stołówek oraz warsztaty edukacyjne. Łącznie przewidziano 85 nagród dla szkół, które uplasują się na najwyższych miejscach. Na SP9 głosować można tutaj.

0 komentarze:

Prześlij komentarz