wtorek, 28 lutego 2017

Ruszył remont małej sali kinowej w MOKu

Rozpoczęto remont małej sali kinowej w Miejskim Ośrodku Kultury w Zawierciu. Według planów, ma on potrwać trzy miesiące.


W sali kinowej nr 203 znajduje się ekran, nagłośnienie i miejsca siedzące. W sali często odbywają się zajęcia, warsztaty i pokazy. W pomieszczeniu odbyły się także spotkania ze znanymi autorami, dziennikarzami i politykami. W przeszłości odbywały się tu także projekcie filmowe i spotkania Zawierciańskiego Klubu Filmowego.

- Realizacja projektu ma bardzo duże znaczenie w sprawnym funkcjonowaniu małej sali kinowej.
Obecnie sala pomalowana jest na biało, przez co nie uzyskujemy prawidłowego zaciemnienia sali. W chwili wyświetlania filmów światło odbija się od ścian i sufitu co w znacznym stopniu przeszkadza widzom w oglądaniu seansów. Ponadto na całej jednej ścianie są okna co też utrudnia całkowite zaciemnienie sali. Aby uzyskać zamierzony efekt ściany będą pomalowane na kolor szary, sufit będzie czarny, a rolety antracytowe. - mówi Zofia Szczypka, specjalista ds. kina w Miejskim Ośrodku Kultury.

Dzięki modernizacji sala 203 zyska całkowicie nowy wizerunek. Przejdzie ona gruntowny remont. Wymienione zostaną posadzki, drzwi i fotele. Zamontowane będzie również całkiem nowe oświetlenie. W późniejszym etapie prac wymienione ma zostać też nagłośnienie i projektor.

Według planów remont ma potrwać do maja 2017. Inwestycja jest realizowana dzięki dofinansowaniu z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, które wynosi 120 tysięcy złotych. Wykonawcą prac jest konsorcjum firm Przedsiębiorstwo Remontowo-Budowlane Rejek Łukasz i Rejek Roman.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/