sobota, 25 lutego 2017

Nie będzie rozbudowy hali przy ul. Blanowskiej?

Nastąpił ciąg dalszy tematu możliwości rozbudowy hali przy ulicy Blanowskiej w Zawierciu. Klub Aluron Virtu Warta w związku z chęcią aplikacji do Plus Ligi zaproponował rozbudowę obiektu, a miasto odpowiada na ten pomysł.


Nowe informacje na ten temat pojawiły się podczas ostatniej Komisji Sportu, Turystyki i Rekreacji, która odbyła się 23 lutego. Oprócz radnych udział w niej wziął również prezydent Witold Grim, dyrektor OSiRu Jacek Latko i prezes Klubu Aluron Virtu Warta Zawiercie Kryspin Baran.

- Podczas planowania tej hali przy Blanowskiej przed kilkunastoma latami, projektantowi zabrakło wiedzy albo wyobraźni o obiektach sportowych. Wartość inwestycji wyniosła niemal 10 milionów, a nie spełnia ona nawet wymogów organizacji meczów piłki ręcznej, ponieważ jest za krótka. - stwierdził na początku spotkania prezydent. 

Następnie odniósł się bezpośrednio do obecnej sytuacji Aluronu Virtu.

- Klub rozwija się w ekspresowym tempie, które jest szybsze niż tempo rozwoju naszego miasta. Nie chcę, żeby możliwości bazy sportowej zablokowały możliwość rozwoju klubu. Wraz z panem prezesem omówiłem warunki licencyjne Plus Ligi. To co nas dyskwalifikuje to liczba miejsc siedzących. Wszystkie pozostałe wymogi spełniamy. Mamy więc plan doraźnej pomocy jeśli Aluron Virtu uzyska awans do Plus Ligi. Musimy poprawić oświetlenie na hali i zakupić rozkładane trybuny. - zapowiedział Witold Grim.

Jak powiedział prezydent, nowe trybuny mobilne zastąpiłyby obecne znajdujące się bezpośrednio przy boisku. Byłyby to lekkie, rozsuwane i co za tym idzie praktyczne trybuny. Znalazłyby się one na miejscu obecnych trybun, a także ustawiana byłby po krótszych stronach boiska na czas meczów.

W trakcie dyskusji pojawiła się kwestia techniczna. Dyrektor Jacek Latko zaznaczył, że mogą wystąpić problemy ze składowaniem nowych trybun. Nie ma bowiem miejsca w obiekcie OSiRu na ich przetrzymywanie. Prezes Kryspin Baran zasugerował ustawienie kontenera na zewnątrz hali, który pomieściłby te i inne sprzęty. Sprawa będzie jeszcze dyskutowana, ale jedno jest pewne. Te działania zostaną podjęte, aby umożliwić klubowi ewentualną grę w wyższej lidze.

- Jeżeli mamy jednak myśleć perspektywicznie, to nie możemy na dłuższą metę korzystać tylko z tej hali. Musimy podjąć decyzję w którą stronę pójdziemy. Powinniśmy odpowiedzieć sobie na pytanie czy inwestować w rozbudowę tej hali za około 3 miliony lub więcej, czy myśleć o budowie nowej hali w granicach od 15 do 20 milionów złotych, która będzie spełniała wszystkie wymagania. To decyzja dla miasta niemal strategiczna. Musimy dyskutować nad zasadnością budowy nowej hali, bo to decyzja, której efekty będziemy obserwować w ciągu 20-30 lat. - dodał prezydent.

Włodarz nie wykluczył dalszych spotkań związanych z ewentualnym powstaniem nowych obiektów sportowych w Zawierciu.

Aluron Virtu Warta już w marcu rozegra mecze w ramach fazy play-off. Wtedy też okaże się, czy klub awansuje do Plus Ligi.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/