wtorek, 17 stycznia 2017

Projekt Eco Lokalnie w Zawierciu i Skarżycach

Rusza druga edycja projektu "Eco Lokalnie" w 10 gminach w województwie śląskim. W ramach tego zadania w Zawierciu i Skarżycach powstaną nowe tereny zielone.


Stowarzyszenie Centrum Rozwoju Lokalnego zrealizuje łącznie 17 inicjatyw w różnych gminach. Co powstanie w Zawierciu?
 
W naszym mieście nowe miejsce do rekreacji powstanie na terenie Przedszkola nr 1. W kwietniu 2017 ma tam powstać "Magiczny ogródek Słoneczek". Ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej zaplanowany jest zakup roślin, drzew i krzewów rodzimych, ziemi ogrodniczej i kory. Dodatkowo zostaną zakupione tablice informacyjno-edukacyjne. Zagospodarowany teren będzie wykorzystywany do edukacji przyrodniczej i ekologicznej dzieci.

Kolejny teren objęty projektem to plac wokół kościoła w dzielnicy Zawiercia - w Skarżycach. Działania podzielone zostały na dwa pierwsze kwartały roku. Zakup niezbędnych przyborów oraz opłaty związane z usługami dofinansowane zostaną przez NFOŚiGW. Pierwszy etap będzie polegać na wykonaniu cięć pielęgnacyjnych, usunięciu posuszu, odciążaniu niektórych fragmentów koron drzew i usunięciu nadłamanych gałęzi. W drugim kwartale inicjatywa będzie poszerzona o posadzenie nowych rodzimych roślin.
 
To nie jedyne zadania realizowane w Zawierciu w ramach programu. Dzięki dofinansowaniu projektu przez NFOŚiGW, w 2016 roku możliwa była realizacja przedsięwzięcia związana ze zmniejszeniem ilości zanieczyszczeń powstających w procesie produkcji energii elektrycznej. Miejscem aktywności było Gimnazjum nr 6 i SP 13 w Zawierciu - Kromołowie. W ramach inicjatywy wymieniono oprawy oświetleniowe LED oraz przewody kablowe.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/