poniedziałek, 9 stycznia 2017

Problem ze smogiem w Zawierciu

W całej Polsce w ostatnich godzinach mamy duży problem ze smogiem. Pomiary wskazują na fatalną jakość powietrza w kraju. Jak sprawa wygląda w Zawierciu?


Najgorsza sytuacja występuje w województwach: małopolskim, mazowieckim, wielkopolskim i śląskim. To właśnie w miastach położonych w tych województwach notuje się najgorsze wyniki.

W Systemie Prognoz Jakości Powietrza pojawiła się ogólna prognoza dla północnej części województwa śląskiego (z wyłączeniem Częstochowy) w której stan powietrza określany jest jako zły. W pozostałych częściach województwa stan określany jest jako bardzo zły.

Niestety, ze względu na brak możliwości pomiaru nie można konkretnie określić bieżącej sytuacji w naszym mieście. W Zawierciu nie znajdują się żadne stacje pomiarowe. Jedyny punkt pomiaru manualnego znajduje się przy ulicy Skłodowskiej 16 w pobliżu krytej pływalni i ma tam być mierzone stężenie benzopirenu w PM10. Jednak nie są dostępne żadne konkretne dokumentacje z tego punktu. Bazować możemy więc jedynie na informacjach z ościennych stacji i na stanie faktycznym, który możemy obserwować. Norma dla stężenia dobowego wynosi 50µg/m³. Na godzinę 14:00 w Olkuszu stężenie wynosiło 73, a w Złotym Potoku 77. O godzinie 15:00 w Dąbrowie Górniczej wyniosło 161.

Na facebooku i skrzynce mailowej OtoZawiercie.pl pojawiają się zdjęcia smogu od mieszkańców, którzy są zaniepokojeni sytuacją. Jak podaje Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Katowicach, od poniedziałku 9 stycznia jakość powietrza będzie sukcesywnie ulegać poprawie. Prognozy wskazują, że - szczególnie od środy 11 stycznia - problem przestanie być aż tak mocno odczuwalny, ponieważ pogoda ma ulec zmianie.
3 komentarze:

  1. Amatorzy ;) Zapraszam odwiedzić Kraków - miasto smogu

    OdpowiedzUsuń
  2. Ten komentarz został usunięty przez autora.

    OdpowiedzUsuń
  3. A po co pomiary aby Virtu i Huta miały kary ha ha

    OdpowiedzUsuń

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/