środa, 25 stycznia 2017

Prezenty dla dzieci i noworodków w szpitalu

Szpital Powiatowy w Zawierciu rozpoczął nowy rok od kolejnych zmian. Placówka zyskała nowe urządzenia.


Uzupełnieniem starań dyrekcji zawierciańskiego szpitala o poprawę wyposażenia placówki są inicjatywy społeczne. Zwłaszcza te, które w konkretny sposób wzbogacają lecznicę dodatkowym sprzętem. Do grona dobrych przyjaciół szpitala zalicza się fundacja „Auxilium”, systematycznie dająca dowody swej troski o zdrowie mieszkańców. 23 stycznia Oddział Noworodków zyskał dzięki niej kolejne, bardzo przydatne urządzenia. „Auxilium” przekazała na rzecz lecznicy ogrzewacz mobilny na kółkach, wagę noworodkową z wózkiem, 10 łóżeczek, stolik zabiegowy z wagą, 2 przewijaki z półką i 5 stanowisk do pielęgnacji noworodka.

- Nie po raz pierwszy przekonujemy się, że na państwa życzliwość możemy liczyć – dziękując przedstawicielom fundacji, powiedział dyrektor ds. lecznictwa Sławomir Milka.

To jednak nie koniec. 25 stycznia uruchomiono nowy pulsoksymetr - urządzenie podarowane szpitalowi przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. W ramach tej akcji wkrótce w szpitalu pojawią się kardiomonitor i aparat USG. Wymieniony sprzęt został przyznany po ubiegłorocznym Finale WOŚP. - Mamy nadzieję, że tegoroczny odbyty niedawno Finał także zasili naszą placówkę. Odpowiednie zapotrzebowanie zgłosimy niebawem Jurkowi Owsiakowi. - zapowiada szpital.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/