wtorek, 31 stycznia 2017

Zawiercianie zatańczą przeciwko przemocy

11 lutego w Bistro Mojego Brata w Zawierciu zostanie zorganizowana akcja protestacyjna w formie tańca. Mowa o akcji "Nazywam się miliard".

W tym dniu w krajach na całym świecie kobiety zatańczą, aby wyrazić swój sprzeciw dla przemocy wobec kobiet.

4 lutego o godzinie 13:00 odbędzie się próba tańca do piosenki „Break The Chain”. Co ważne, organizatorzy zapraszają do tańca również mężczyzn. Próbę poprowadzą instruktorzy ze Studia Tańca i Fitnessu Eu4ya w Zawierciu przy ulicy Pomorskiej 61. Następnie główne wydarzenie odbędzie się właśnie w Bistro Mojego Brata 11 lutego o godzinie 15:00. Odbędzie się tam pokaz tańca, pokaz samoobrony dla kobiet w wykonaniu klubu Arashi oraz prezentacje związane z tym tematem. Podczas wydarzenia wszyscy uczestnicy będą mogli wziąć udział w dyskusji i wymianie spostrzeżeń. Wezmą w niej udział przedstawiciele organizacji zajmujących się prawami kobiet i przeciwdziałaniem przemocy oraz mężczyźni, którzy działają na rzecz praw kobiet, w tym laureaci wyróżnienia Białej Wstążki. Zaplanowano także występ Patrycji Gotfryd.

Organizatorami akcji w Zawierciu są Ogólnopolski Strajk Kobiet Zawiercie, Fundacja z Pomysłem i Stowarzyszenie Mężczyźni Przeciw Przemocy. Patronat medialny nad wydarzeniem objął Portal OtoZawiercie.pl.2 komentarze:

  1. Co za bzdurna forma protestu. Może jeszcze pomalujmy ściany Bistro pastelowymi kredkami na znak protestu :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo fajna akcja, warto zwrócić uwagę na ten problem, dodatkowo taniec to samo zdrowie :)

    OdpowiedzUsuń

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/