środa, 4 stycznia 2017

Atak zimy w Zawierciu - trwa odśnieżanie

W ostatnich dniach możemy zaobserwować wzmożone opady śniegu niemal w całym kraju. Również w Zawierciu nieźle sypnęło śniegiem.


Prognozy na najbliższe dni zapowiadają coraz niższe temperatury i ciągłe opady. Pogoda nie sprzyja  mieszkańcom. Ruch w mieście i okolicach jest utrudniony. Kierowcy muszą uważać na drogach aby uniknąć wypadków. Również piesi muszą zwracać szczególną uwagę na swoje bezpieczeństwo. Łatwo jest się poślizgnąć lub upaść. Niestety służby drogowe odpowiedzialne za odśnieżanie nie zawsze radzą sobie na czas z wykonywaniem pracy.

W Zawierciu odpowiedzialne jest za to Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych. Jak przekazuje PUK, na terenie gminy pracuje dziewięć pojazdów. Są to cztery pługi (piaskarko-solarki), trzy ciągniki z posypywarkami, koparko ładowarka oraz samochód patrolowo transportowy.

- W ramach umowy powierzenia, PUK Zawiercie odśnieża i posypuje chodniki należące do Gminy Zawiercie. Chodniki posypujemy małym zestawem z ciągnikiem z posypywarką. W miejscach, gdzie nie można wjechać sprzętem odśnieżamy i posypujemy ręcznie. Również ręcznie odśnieżamy i posypujemy wiaty przystankowe. - mówi Janusz Kowalczyk, koordynator Akcji Zima i kierownik Działu Terenów Zielonych i Oczyszczania w PUK.

Trzeba pamiętać jednak, że za odśnieżanie dróg powiatowych, wojewódzkich i krajowych nie odpowiada miasto. Tym zajmuje się Powiatowy Zarząd Dróg, który działa na terenie całego powiatu zawierciańskiego. Te wyżej wymienione drogi to chociażby "krajówka" czyli ulica Paderewskiego, czy też powiatowe jak na przykład Sienkirwicza, odśnieża właśnie PZD. Jeśli chodzi o drogi lub chodniki osiedlowe bezpośrednio przy blokach, to za odśnieżanie odpowiadają spółdzielnie mieszkaniowe. Za pozostałe chodniki odpowiadają natomiast właściciele nieruchomości.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Redaktor Portalu OtoZawiercie.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy umieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzega sobie prawo do niepublikowania komentarzy sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zabronione jest umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej oraz propagujących przemoc.


reklama
http://picasion.com/